امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 27413
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۲ | 1906 بازدید | ارسال توسط :

تحقق گام دوم انقلاب با بهرگیری از ظرفیت خوب بقاع متبرکه/افزایش آسیب‌های اجتماعی بیانگر از پا ننشستن دشمن است

به گزارش صفیر گیلان،حجت الاسلام ستارعلیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان امروز در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین پروایی، نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری طرح نشاط معنوی ویژه ایام تابستان در ۱۲۰ بقعه متبرکه گیلان گفت: اوقاف گیلان برای غنی سازی اوقاف فراغت دانش اموزان و نوجوانان برنامه دارد. وی از […]

تحقق گام دوم انقلاب با بهرگیری از ظرفیت خوب بقاع متبرکه/افزایش آسیب‌های اجتماعی بیانگر از پا ننشستن دشمن است

به گزارش صفیر گیلان،حجت الاسلام ستارعلیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان امروز در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین پروایی، نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری طرح نشاط معنوی ویژه ایام تابستان در ۱۲۰ بقعه متبرکه گیلان گفت: اوقاف گیلان برای غنی سازی اوقاف فراغت دانش اموزان و نوجوانان برنامه دارد.
وی از راه اندازی مراکز فرهنگی، قرآن و اجتماعی افق در بقاع متبرکه گیلان خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی مراکز افق، شناسایی، برنامه‌ریزی و اقدام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق پیرامونی بقاع است.
مدیرکل اوقاف گیلان به بیانات امام خامنه ای در قالب بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: منویات حضرت ایشان، نقشه راهی برای آینده کشور است و می‌توان با استفاده از ظرفیت اماکن متبرکه برای تحقق بخشی از رهنمودهای مقام معظم رهبری اقدام کرد.
وی تاکید کرد: بقاع متبرکه ظرفیت خوبی برای تحقق گام دوم انقلاب دارند
علیزاده اذعان داشت: امامزادگان باید برای مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن برنامه ارائه دهند چون دشمنان برای مبارزه با فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی در حال تلاش گسترده هستند.
وی گفت: پاسخگویی به اصلی‌ترین نیازهای فرهنگی در قالب خدمات اجتماعی و بازنمایی کارکرد اجتماعی ، فرهنگی و قرآنی امام زادگان از اهداف راه اندازی مراکز افق در بقاع متبرکه گیلان است.

مدیرکل اوقاف گیلان اعلام کرد: مواردی همچون ایجاد اشتغال، توجه به ایتام، مصون‌سازی جامعه از طلاق، تلاش برای تسهیل ازدواج آسان، دارو و درمان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی، جانمایی خیریه‌ها در بقاع ، تلاش در راستای ایجاد نشاط اجتماعی از جمله اقدامات اجتماعی با محوریت نهاد وقف و بقاع متبرکه است.

افزایش آسیب‌های اجتماعی بیانگر از پا ننشستن دشمن است
حجت الاسلام احمد پروایی با تقدیر اقدامات اوقاف گیلان در ایجاد کلاس‌های سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه گفت: ترویج معارف اسلامی به ویژه در حوزه سبک زندگی نیازمند عزم جدی و تلاش هماهنگ است.
وی به تلاش‌های دشمنان اسلام در کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: افزایش آسیب‌های اجتماعی بیانگر از پا ننشستن دشمن است.
پروایی با بیان اینکه دشمنان اسلام برای هر قشر و سنی از جامعه اسلامی برنامه کارشناسی شده دارند گفت: برای مقابله با هجمه برنامه‌های ضد فرهنگی که اخیراً کودکان را نشانه گرفته باید از متخصصان حوزه تبلیغ که آشنا به علوم روانشناسی و رسانه هستند بهره برد.
نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه برای تاثیرگذاری در مخاطب برای ترویج معارف اسلامی باید نخست خانواده را از مخاطرات رویکرد به فرهنگ غرب مطلع کرد گفت: بقاع متبرکه چون محل رجوع بسیاری از مردم در قالب مسافر و زائر هستند این این نظر امتیاز خوبی دارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد