حجت الاسلام سعید مهدوی  با اشاره به اینکه جامعه بشری زمانی به حقیقت وحدت دست پیدا می کند که احاد انسان ها ذیل حکومت دادگستر عالم از صلح و صفا و رشد و ارتقاء بهره مند گردند گفت:هفته وحدت زمان مناسبی است که همه بشریت برای ظهور منجی عالم بشریت دعا کنند.

وی با بیان اینکه انشاءالله سالهای دیگر نیز شاهد برپایی مجالس عزاداری  همانند مجالس عزاداری شیعیان در اهل سنت باشیم گفت: جشن های مساجد اهل سنت طولانی و متعدد و خودجوش  در محلات و بخش ها به شکل صمیمی برگزار و امسال به مناسبت عید غدیر در ظهر همین روز توسط یکی از روستاهای اهل سنت اطعام غذا داده شد.

مهدوی با اشاره به اینکه رمز اجرای برنامه‌های هفته وحدت«یا بقیه الله» است، افزود: تشکیل ستاد ساماندهی شئون مذهبی با حضور دستگاه‌های متولی با محوریت هفته وحدت، فعال شدن مطبوعات، رسانه‌ها، پایگاه‌های خبری و شبکه اجتماعی، برگزاری مراسم‌های شب شعر توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد  و نشست تخصصی مبحث وحدت آفرین در دانشگاهها پیش بینی شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان افزود: همچنین ستاد فرقه و مذاهب با فرمانداران سه شهرستان آستارا، رضوانشهر و تالش برگزار خواهد شد و یکی از مصوبات مهم این ستاد حضور استاندار برای پیگیری مشکلات مردم در یکی از سه شهرستانهای مذکور است.

مهدوی با بیان اینکه برنامه‌های مشترک بین براداران اهل سنت و شیعه در سالن اجتماعات پیام نور تالش در ۱۸ آبان برگزار می‌شود، یادآور شد: ویزیت رایگان مردم در سه شهرستان، اجرای برنامه هایی با موضوع هفته وحدت در رسانه ملی،برگزاری مسابقات فرهنگی در مدارس، بحث و بررسی در مورد وحدت در دانشگاهها، برگزاری یادواره ۱۵۴ شهید اهل سنت دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و تجلیل از شهدای اهل سنت مدافع حرم در مسجد فارق العظم اسالم، دیدار با خانواده‌های ایثارگران و جانبازان غرب استان، برگزاری گفتمان دانش آموزی با محوریت هفته وحدت و غبارروبی از مزار شهدا در سه شهرستان آستارا، تالش و رضوانشهر از جمله برنامه‌ها است.

مدیر کل تبلیغات گیلان تاکید کرد؛  دشمنان هزینه های زیادی را برای ایجاد تفرقه در مناطق شیعه و سنی کرده اند که به لطف خدا دشمنی‌های آنها سبب وحدت بیشتر شد و اختلاف در این منطقه کاملا صفر است اما دشمنی وهابیون نفوذی  و تلاش و تکاپوی آل سعود همجنان زیر پوستی ادامه دارد .

مهدوی با بیان اینکه از طرف دیگر شیعه انگلیسی فرقه شیرازی با اصرار بر برگزاری دهه مجهول برائت به نوع دیگر همراه نظام صهیونیست درصدد اختلاف و انشقاق بین برادران شیعه و سنی است، افزود: به برکت خون شهدا و درک بالای ملت ایران علی رغم هزینه‌های گزاف رسانه‌ای و تبلیغی این مهره‌های صهیونیستی چه وهابیت اسلام آمریکایی و چه تشیع انگلیسی خروجی قابل اعتنایی دیده نشده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان در پایان اظهار داشت: با گذر فتنه‌های داعش و فرقه‌های نام برده شده قوام و دوام وحدت مسلمین در سایه نظام اسلامی را شاهد هستیم و امید است در گام دوم انقلاب چله تمدن سازی ما با وحدت و انس بیشتر آحاد مردم ایران به ویژه در خطه گیلانیان بهتر از گذشته طی شود.