سرهنگ جمشید اصحابی با اشاره به این مطلب که در هفته بسیج در شهرستان رشت ۳۱ برنامه فرهنگی و اجتماعی برگزاری می شود، گفت: از ۳۰ آبان ماه هفته بسیج با شعار (۴۰ سال خدمت ،جهاد و شهادت) آغاز خواهد شد و از جمله برنامه های سپاه ناحیه مرکزی رشت برگزاری یادواره ۹۲ هزار بسیجی کشور، نشست بصیرتی با فرهنگیان، یادواره ۸۶ شهید دهستان پیربازار، افتتاح ساختمان پایگاه های مقاومت، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله، تجمع بزرگ اقتدار است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح مسکن مددجویان در این هفته که شامل دو باب منزل است در برنامه  هفته بسیج شهرستان رشت است گفت: در سال جاری ۷ باب مسکن  از کل ۴۳ مورد تحویل محرومان و قشر ضعیف در رشت شده است.

وی با بیان اینکه مراجعه کننده به سپاه برای دریافت کمک زیاد شده است، گفت: مجمع خیرین کریم اهل بیت سپاه شهرستان رشت نیز در این هفته راه اندازی خواهد شد.

اصحابی با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: مردم حق دارند از مشکلات  گله مند باشند اما در نا آرامی های اخیر سپاه و بسیج اجازه ندادند در رشت اغتشاش شود و در همان روز اول همه چیز را کنترل کردند.

وی با طرح این سوال که جواب خون کشته‌شدگان را چه کسی باید بدهد، افزود: دولت در شرایط فعلی باید بر بازار نظارت جدی داشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت با تاکید بر اینکه رسانه ها باید به جد ورود کرده و  مطالبه‌گری درست را به مردم نشان دهند، افزود: رهبر معظم انقلاب چند سال پیش در مورد چنین اتفاقاتی هشدار داده بودند و خدا را شکر می کنیم که توانسیم با یاری حق و بسیجیان انقلابی این فتنه را جمع و به زباله‌دان تاریخ بفرستیم.

/زلیخا صفری راسته کناری

سپاه رشت