مشاهده مطلب

      ۱۲ خرداد ۱۳۹۸      0             26733      اخبار, خبرهای ویژه, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
نشا ء کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

پایان نشاء کاری در گیلان /۱۳۶ هزار هکتار مکانیزه نشاء شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از پایان نشاء در اراضی شالیزاری این استان خبر داد و گفت: از ۲۳۸ هزار هکتار زمین شالیزاری ۱۳۶ هزار هکتار آن به صورت مکانیزه نشاء شده است.

به گزارش صفیر گیلان؛علی درجانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان نشاء اراضی شالیزاری در استان گیلان، اظهار کرد: تنها در بخشی از اراضی شالیزاری شهرستان رودبار نشاء کاری باقیمانده و در سایر مناطق به پایان رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: امسال ۱۳۶ هزار هکتار از این اراضی به صورت مکانیزه و با استفاده از ماشین آلات نشاء شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۹۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری نیز عمل وجین و پنجه زنی را انجام داده اند، گفت: برداشت برنج از شالیزارهای گیلان از مرداد ماه امسال آغاز می شود.

وی با بیان اینکه هرساله یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک از اراضی شالیزاری گیلان برداشت می شود، گفت: از این میزان ۷۵۰ هزار تن برنج سفید استحصال می شود که گیلان حدود ۴۰ درصد برنج کشور را تولید می کند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

به گزارش صفیر گیلان؛پس از نصب دوربین تله ای در منطقه حفاظت شده گشت رودخان و سیاهمزگی تصاویر و فیلم یک قلاده خرس قهوه ای به همراه دو توله اش در مناطق جنگلی شهرستان شفت ثبت شد.

پ

image_2019_6_15-10_34_19_987_NOn
احمد سر گوراب
فلاحتی، مادر شهید
نماز فومن
نماز فلاحتی
قران محفل
image_2019_6_4-2_7_39_163_92u
رقعی شاعر
شفت
image_2019_5_31-4_41_31_324_6p1
صومعه سرا
فلاحتی استاندار