مشاهده مطلب

      ۲۱ خرداد ۱۳۹۸      0             27031      اخبار, اقتصادی   Print This Post Print This Post
دلق پوش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

نباید هیچ واحد تولیدی در سال رونق تولید تعطیل شود/ایجاد ۲۵ هزار شغل جدید در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از جذب 1200 میلیارد تومان منابع در سال جاری برای واحدهای تولیدی در سطح استان و ایجاد 25 هزار شغل جدید در سال جاری خبر داد.

 صفیر گیلان؛فرهاد دلق پوش ، اظهار کرد: از محل منابع رفع موانع و رونق تولید سال ۹۷ در استان گیلان، ۱۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار سازمان قرار دارد که تاکنون ۵۶۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به واحدهای تولیدی با اولویت سرمایه در گردش و طرح توسعه واحدها اختصاص یافته است، ادامه داد: علاوه بر مبلغ جذب شده، بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان دیگر به بانک ها معرفی شده اند که در صورت نهایی شدن، رقم جذب شده به ۱۰۱۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی افزود: سهم شهرستان مرزی بندر آستارا از این رقم ۲۹ میلیارد تومان است که این شهرستان تاکنون فقط ۸۰۰ میلیون تومان را جذب کرده است.

دلق پوش در بخش دیگر سخنان خود از اعتبارات سال جاری سخن گفت و توضیح داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای سال جاری هم رقمی معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان را در اختیار خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۷ در حوزه صنعت، ۳۷۳ میلیارد تومان منابع در اختیار داریم که باید در اسرع وقت جذب شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخش دیگر سخنان خود ضمن تأکید بر اینکه در سال رونق تولید نباید هیچ واحد تولیدی تعطیل شود، خاطرنشان کرد: در کل استان گیلان، ۳ هزار واحد تولیدی فعال و نیمه فعال وجود دارد که ۸۵ هزار نفر در آنها به شکل مستقیم شاغل هستند.

وی افزود: در صورت تکمیل واحدهای جدید و فعال شدن همه بخش های واحدهای نیمه فعال، ۲۵ هزار شغل جدید در گیلان ایجاد خواهد شد که سهم بسیار بزرگی از اشتغال استان است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_8_25-6_30_3_659_Myb
صومعه سرا
شفت
image_2019_8_24-6_32_14_794_G8r
گلباران شهدا
فلاحتی
ایت الله فلاحتی
image_2019_8_5-11_14_38_644_ULJ
قلعه رودخان تنهایی
فرماندار کارخانه پوشش
ییلاقات ویسرود
امید زاده