مشاهده مطلب

      ۲۳ خرداد ۱۳۹۸      0             27133      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
برق نمایندگان

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت:

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: ظرفیت تولید نامی انرژی برق در استان گیلان 2826 مگاوات است که می توان گفت میزان تولید استان بیشتر از میزان مصرف است و خوشبختانه گیلان با این ظرفیت می تواند انرژی را به استان های مجاور تبادل یا صادر کند.

به گزارش صفیر گیلان، عظیم بلبل آبادی امروز در دیدار با مجمع نمایمدگان گیلان که با حضور مدیران کل آب منطقه ای، توزیع برق و جهادکشاورزی در سالن جلسات برق منطقه ای برگزار شد، اظهار کرد: صنعت برق از سه بخش «تولید»، «توزیع» و «انتقال و فوق توزیع» در راستای تامین انرژی مشترکین تشکیل شده است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه خوشبختانه در سطح استان ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک با تنوع سیکل ترکیبی، آبی و بادی داریم، افزود: ظرفیت نامی نیروگاه های مذکور ۲ هزار و ۸۲۶ مگاوات است؛ به زودی هم یک نیروگاه با ظرفیت ۲۵ مگاوات با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی به بهره برداری می رسد.

بلبل آبادی افزود: در سال گذشته بیشترین مصرف استان در روز ۹ مرداد ماه به ظرفیت هزار و ۸۳۵ مگاوات بوده که در مقایسه با ظرفیت تولیدی ۲۸۲۶ مگاوات می توان گفت میزان تولید استان بیشتر از میزان مصرف است و خوشبختانه گیلان با ظرفیت خوبی که در تولید دارد می تواند انرژی را به استان های مجاور تبادل یا صادر کند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه در سال ۹۷ و چند ماه نخست امسال توانستیم ۴۸۰ مگاوات آمپر به ظرفیت نامی پست های انتقال و فوق توزیع استان اضافه کنیم، تصریح کرد: بار مالی این پروژه ها حدودا ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است که در این مدت رشد حدودا ۷ درصدی را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: برای اینکه مشکلات استان گیلان را در بخش انرژی تحت پوشش قرار دهیم، در نیمه دوم سال۹۷ حدود ۳۰۰ پروژه را به مناقصه گذاشتیم که بخشی از آنها تا مرحله عقد قرارداد هم پیش رفته اند، در حال حاضر هم پیش پرداخت انجام می گیرد که بیش از ۶۵ میلیارد تومان خواهد بود.

بلبل آبادی اضافه کرد: علی رغم همه اقدامات انجام گرفته، نیاز است تا سرمایه گذاری  مناسبی برای سال های آینده اتفاق بیافتد در همین راستا ۱۸ پروژه را تا سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی کردیم که به اعتباری حدود یک هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان نیاز دارد. همچنین تعدادی پروژه را هم برای سال های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ برنامه ریزی کردیم که به اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

وی با اشاره به خرید ۸ ترانسفورماتور جدید گفت: به پیشنهاد شرکت توانیر پروژه های دیگری را هم تعریف کردیم که تمام این اقدامات سرمایه گذاری اصلی و اساسی را در استان تحت پوشش قرار نمی دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور ۷۰ میلیارد تومان پروژه تعریف شد که ۳۵ میلیارد تومان برای سالجاری و ۳۵ میلیارد تومان هم برای سال ۹۹ است، انتظار داریم با کمک نمانیدگان محترم این اعتبار هر چه زودتر تخصیص یابد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_8_25-6_30_3_659_Myb
صومعه سرا
شفت
image_2019_8_24-6_32_14_794_G8r
گلباران شهدا
فلاحتی
ایت الله فلاحتی
image_2019_8_5-11_14_38_644_ULJ
قلعه رودخان تنهایی
فرماندار کارخانه پوشش
ییلاقات ویسرود
امید زاده