مشاهده مطلب

      ۱۸ تیر ۱۳۹۸      0             28067      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
عفتی بنیاد مسکن فومن

مدیر بنیاد مسکن فومن خبر داد،

سقف تسهیلات مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی در فومن افزایش یافت/نوسازی ومقاوم سازی ۷۲۲۹ واحد مسکونی در شهرستان فومن

مدیربنیادمسکن فومن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی برای ساخت و مقاوم سازی واحد های مسکونی در روستا به 40میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: این افزایش به بانک های عامل ابلاغ شده است.

اختصاصی/صفیر گیلان؛مدیربنیادمسکن فومن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی برای ساخت و مقاوم سازی واحد های مسکونی در روستا به ۴۰میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: این افزایش به بانک های عامل ابلاغ شده است.

عفتی در این گفت‌و‌گو افزود: میزان تسهیلات پرداختی در سال گذشته ۲۵ میلیون تومان بوده و با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
وی نرخ سود مصوب این تسهیلات ۵ درصد و مجموع دوران ساخت(مشارکت مدنی) و دوره بازپرداخت ۱۸۰ ماه(۱۵ سال) می باشد.

به گفته مدیر بنیاد مسکن فومن ، این بنیاد طبق روال سنوات گذشته ساخت و مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت (ماکلوان و ماسوله) ، را در دستور کار دارد تا با حمایت از روستاییان در این بخش ، خسارت های ناشی از حوادث های طبیعی از جمله رانش زمین ،سیل و زلزله را به واسطه ی مقاوم سازی خانه ها، به حداقل برسانیم.
مهندس عفتی افزود: در پرداخت این تسهیلات افرادی که واحد مسکونی آنها کم‌دوام و غیرمقاوم و متقاضیانی که واحد مسکونی آنها در روستاهای مناطق سانحه‌خیز و یا در حوزه اجرای طرح‌های ‌هادی و اصلاح معابر روستایی است، دارای اولویت هستند.

ایشان تاکید کردند؛همچنین افرادی که در اجرای طرح‌های تفکیک و واگذاری زمین روستایی بنیاد مسکن و سایر طرح‌های اسکان جمعیت روستایی مایلند نسبت به احداث واحدجدید اقدام کنند و مجموعه‌سازان مسکن در اولویت‌های بعدی خواهند.
وی اظهار داشت : ازابتدای طرح مقاوم سازی درشهرستان فومن(سال ۸۴) تاکنون بالغ بر ۷۲۲۹ واحد مسکونی براساس این طرح با نظارت بنیاد مسکن در شهرستان نوسازی ومقاوم سازی شده است
در ادامه این مسئول، خواستار همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی شد .
مدیر بنیاد مسکن فومن  ازبانک های سپه، ملت، ملی ، تجارت ،مسکن،رفاه پ صادرات به عنوان بانک هایی نام برد که در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی بیشترین همکاری را با بنیاد مسکن دارند تقدیر و تشکر نمود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_9_10-4_15_0_320_unU
image_2019_9_7-4_24_35_795_05G
شیر خوارگان فومن
image_2019_9_5-5_23_41_15_vnS
شهدای ناجا
image_2019_9_2-7_32_38_149_tIe
سراوان زباله
مشمولی نئوپان
انزلی
photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۸_۱۳-۳۱-۰۹ - Copy
image_2019_8_28-4_24_41_456_4kK
IMG-20190828-WA0021