مشاهده مطلب

      ۰۶ فروردین ۱۳۹۹      0             34782      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
سجاد ستوده

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان:

نقش فضای مجازی را در «جهش تولید» به بازی بگیریم

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با تأکید بر ضرورت حفظ امنیت روانی جامعه در زمان بروز بحران، گفت: باید سواد رسانه ای جامعه ارتقا یابد.

به گزارش صفیر گیلان، سجاد ستوده عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و تأثیرات فضای مجازی، اظهار کرد: فضای مجازی نقش مهمی در تحقق شعار «جهش تولید» می‌تواند ایفا کند.

وی به ایجاد بسترهای کسب و کار در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: نباید تنها به تهدیدات فضای مجازی توجه شود عدم وجود چنین نگاهی می‌تواند به افزایش تولید کمک کند.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان در ادامه با بیان اینکه بسترهای مناسبی در فضای مجازی برای عرضه تولیدات و محصولات وجود دارد، گفت: در روزهای قرنطینه که اکثر کسب و کارها با مشکل مواجه شده‌اند بسیاری از فعالان کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی فعال بوده و اقدام فروش محصولات و کالاهای خود می‌کنند.

وی با اشاره به پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: در این مدت شاهد بودیم  ویروس کرونا،های بیگانه به رغم فراگیر بودن این ویروس تنها بر روی ایران تمرکز کرده و کمبودها را بزرگنمایی می‌کنند.

ستوده با تأکید بر لزوم حفظ امنیت روانی و اعتماد عمومی در زمان وقوع بحران‌ها و با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا فضا را برای افرادی که به دنبال ایجاد التهاب در جامعه بودند فراهم کرد.

وی با اشاره به محتوای برنامه‌های شبکه‌های فارسی زبان در انگلیس علیه ایران در روزهای گذشته، گفت: حدود ۷۵ درصد این مطالب تنها برای برهم زدن امنیت روانی مردم ایران تولید و پخش شده است.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان بر لزوم شفاف سازی این موارد از سوی صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و سایر رسانه‌ها تأکید کرد و ادامه داد: متأسفانه سطح سواد رسانه مردم ایران نیز پایین بوده و هر مطلبی را بدون تحقیق و عدم شناخت منبع آن قبول می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید در راستای ارتقای سطح سواد رسانه‌ای مردم تلاش شود، افزود: با توجه به شرایط خاص امروز کشور و استان گیلان و انتشار بسیاری از اخبار کذب درباره کرونا کردم باید «روزه خبری» بگیرند.

ستوده با اشاره به اینکه در «روزه خبری» باید خبرها دسته بندی کرده و در ساعات مشخص از منابع درست و صحیح دریافت کنند، گفت: وجود سواد رسانه آسیب‌های ناشی از استرس و ترس در زمان بحران‌ها به ویژه کرونا را کاهش می‌دهد.

کد خبر ۴۸۸۵۵۶۱

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3
مجسمه فومن +کرونا
بیمارستان سیار+کرونا
بهروزی فر
photo_۲۰۲۰-۰۲-۱۸_۱۰-۳۵-۰۶
عاشوری
میلاد کوثر
حسن_محمد یاری نماینده