مشاهده مطلب

      ۲۰ خرداد ۱۳۹۶      0             6763      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
اصلی

استاندار :

گیلان در حملات سایبری اخیر آسیبی ندید

استاندار گیلان در شورای پدافند غیرعامل گفت : گیلان در حملات سایبری اخیر آسیبی ندید.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه هیچ توفیقی بدون همدلی و همراهی جمعی صورت نمی‌گیرد، خاطر نشان کرد : سال گذشته توفیقات خوبی در پدافند غیرعامل داشتیم  که جا دارد از همه دستگاه هایی که در این زمینه زحمت کشیدند و بویژه سازمانهای مردم نهاد قدردانی کنم.

دکتر نجفی با بیان اینکه چنین جلساتی می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع کرده و امورات اجرایی را تسهیل کند، عنوان کرد : آمادگی دارم هر ۳۰ الی ۴۵ روز یکبار چنین جلسه‌ای را برگزار کرده و روند اجرایی شدن مصوبات را بررسی کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه ضرورت دارد وظایف و مسئولیت‌ها مشخص شود و به طور مثال در بخش علمی دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه مرجع در نظر گرفته شده و سایر دانشگاه‌ها مسئولیت کمک رسانی داشته باشند، اظهار کرد : نظریات مختلف پس از بررسی‌های انجام شده و حصول نتایج تحقیقی به داخل جلسات آورده شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.

وی با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت در سال گذشته گفت : در این خصوص به جد پیگیر باشید تا دبیرخانه دائمی این همایش در گیلان دائمی  شود و ما نیز کمک خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان همچنین از برگزاری مسابقات رباتیک با محوریت پدافند غیر عامل در گیلان استقبال کرد  و گفت : در این زمینه گیلان پیشتاز است و تلاشهای خوبی را انجام داده است.

 دکتر نجفی با بیان اینکه  گیلان در حملات  سایبری اخیر آسیبی ندید گفت : در حملات سایبری اخیر  در نیز بخوبی عمل شد  و گیلان از آسیبهای آن در امان ماند که البته بخش اصلی این موفقیت‌ها مرهون فراهم کردن زیرساختهای لازم   در حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و حضور جوانان در این عرصه است.

وی ادامه داد : باتوجه به گستره فعالیتهای فضای سایبری و اشتغالزایی مطلوب آن؛ نیاز است با  جدیت بیشتری در این بخش  فعالیت داشته باشیم.

رئیس شورای تأمین استان گیلان با اشاره به تجربه خوب استان در پیشگیری و مقابله با خطر آنفولانزای پرندگان اذعان کرد : یکی از دلایل موفقیت مذکور فضای رسانه‌ای خوبی بود که توسط صدا و سیما، رسانه‌ها و جراید در زمینه پیشگیری و آگاهی مردم  شکل گرفت و انتظار می‌رود درخصوص موضوع جدید الورود تب کریمه کنگو نیز اقدامات مذکور صورت گیرد و  همه کمک کنند و شاهد بروز مشکلی نباشیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به موفقیت‌های مربوط به حوزه مقابله با سنبل آبی و گیاه آزولا اشاره کرد و گفت : همچنان در این خصوص حساس هستیم.

وی در خصوص مقابله با آفت مگس زیتون خاطر نشان کرد : یکی از مهم ترین راهکارها برای مقابله با این مشکل تقویت همکارهای فراستانی و هماهنگی های لازم از سوی وزارت جهادکشاورزی است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_9_10-4_15_0_320_unU
image_2019_9_7-4_24_35_795_05G
شیر خوارگان فومن
image_2019_9_5-5_23_41_15_vnS
شهدای ناجا
image_2019_9_2-7_32_38_149_tIe
سراوان زباله
مشمولی نئوپان
انزلی
photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۸_۱۳-۳۱-۰۹ - Copy
image_2019_8_28-4_24_41_456_4kK
IMG-20190828-WA0021