مشاهده مطلب

      ۱۳ تیر ۱۳۹۶      0             7352      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
IMG_3176

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان

هزار طرح پرورش ماهی در خانه های روستایی گیلان امسال اجرا می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در گردهمایی دهیاران گیلان با محوریت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از اجرای طرح پرورش ماهی در خانه های روستایی خبرداد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیرگیلان؛ مهندس شعبانپور در این نشست که باحضورمعاونین فرماندران و بخشداران در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از طریق پست بانک در مناطق روستایی برگزار شد با قدردانی از دهیاران که به عنوان نمایندگان دولت در روستاها انجام وظیفه می‌کنند، تصریح کرد :رسیدگی به روستاها ، ایجاد اقتصاد و درآمد پایدار وتوانمندسازی روستائیان و توجه به مهاجرت معکوس از جمله مواردی است که طی سال‌های اخیر در نظام مدیریت روستایی بدان توجه شده است.

وی  گفت : تا پایان سال با مشارکت صندوق کارآفرینی و امید ،اداره کل های شیلات و تعاون طرح  پرورش ماهی در خانه های روستایی به تعداد  هزار نفر اجرا می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان افزود : برای اجرای این طرح به هر متقاضی  ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

حجت شعبانپور همچنین از اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک سینا برای اجرای طرح های اشتغالزایی در مناطق روستایی خبرداد و گفت :این تسهیلات کم بهره ۱۵۰ میلیارد ریال بیشتر از سال گذشته است.

 و ی همچنین پرداخت تسهیلات پست بانک کشور در زمینه خرید لوازم کشاورزی در مناطق روستایی  را از جمله اقدامات مثبت قلمداد کرد و گفت : تا کنون از این طریق ۱۲ میلیارد ریال امسال پرداخت شده است و دهیاران تلاش کنند تمام تسهیلات مصوب در گیلان جذب شود.

 وی اضافه کرد : در روستاها به ازای هر شخص ۶۵۰ گرم سرانه تولید پسماند داریم که از متوسط کشوری بالاتر است که البته این وضعیت در شرایطی که گردشگر به استان ورود می کند بیشتر می شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان همکاری وهمیاری با کارگروه پسماند استان لازمه حصول موفقیت در این حوزه دانست و گفت : جز با مشارکت مردم، فرهنگ سازی، آموزش، تعمیر، ترمیم و بازسازی و راه‌انداز  کارخانجات کمپوست نمی توان به نقطه موفقیت رسید.

وی ساخت و ساز غیرمجاز و عدم اهمیت به طرح‌های هادی روستایی را از دیگر مشکلات حوزه روستایی عنوان کرد و افزود : دهیاران موظف‌اند در این خصوص اشراف بهتری برروی عملیات ساخت و ساز روستایی داشته باشند تا در کمیسیون‌های ماده ۹۹ نیز براحتی بتوان تصمیم‌گیری کرد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

مواسات
روز ارتش
تصادف
8c8fcdfc-c79a-4c4f-aa92-16dd92dc4b3eراز
کود الی، شهرداری رشت
فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3
مجسمه فومن +کرونا
بیمارستان سیار+کرونا