امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 21837
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰ | 962 بازدید | ارسال توسط :

آببندان های شفت ساماندهی می شود

به گزارش صفیر گیلان؛طرح ساماندهی آببندان های گیلان ، از شفت آغاز می شود و در این راستا نخستین نشست بررسی مفاد شیوه نامه مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی آببندان ها می تواند به افزایش ذخیره آبی برای کشاورزی کمک شایانی نماید و […]

آببندان های شفت ساماندهی می شود

به گزارش صفیر گیلان؛طرح ساماندهی آببندان های گیلان ، از شفت آغاز می شود و در این راستا نخستین نشست بررسی مفاد شیوه نامه مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی آببندان ها می تواند به افزایش ذخیره آبی برای کشاورزی کمک شایانی نماید و از تنش های ناشی از خشکسالی احتمالی در آینده بکاهد افزود : شفت ۵۵۰ هکتار آببندان دارد که علاوه بر تامین آب جلوه ای خاص به روستاهای این شهرستان بخشیده است .

IMG_9951
فرماندار شفت با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی آببندان های این شهرستان به زودی و با اولویت تامین آب کشاورزی آغاز می شود افزود :بسیاری از آببندان ها در شفت از ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری ، جذب سرمایه گذار و افزایش درآمد روستاییان برخوردار هستند و می تواند در بهبود وضعیت اشتغال موثر باشد .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه ۶۵ پهنه آببندان در این شهرستان شناسایی شده است افزود : آب منطقه ای باید طرح مطالعاتی و کتابچه آببندان های شفت را برای بهره گیری در طرح ساماندهی تهیه نماید.
وی در پایان افزود :آببندان های تصرف شده و اجاره ای نیز باید توسط آب منطقه ای تعیین تکلیف و گزارش آن به فرمانداری ارسال شود .
گفتنی است مصطفی صادقی مدیر منابع آب شهرستانهای فومن و شفت ، مرتضی میرزایی مدیر دفتر نظارت بر شبکه های آبیاری شرکت آب منطقه ای گیلان و همچنین مشاور طرح شناسنامه دار کردن آب بندان ها در این نشست حضور داشتند .

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد