مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از آزادسازی چهار نفر زندانیان جرایم غیرعمد استان از سوی این اداره کل در قالب طرح «قرار دوازدهم» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ حجت الاسلام ستار علیزاده در دیدار با رئیس زندان شهرستان لاهیجان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار نفر زندانیان جرایم غیرعمد استان به همت اداره اوقاف وامور خیریه گیلان به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

وی افزود: این طرح در قالب طرح ملی «قرار دوازدهم» در شهرستان‌هایی که موقوفات با نیات منطبق با کمک به زندانیان جرایم غیر عمد دارند و با کمک خیرین انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از اهداف طرح قرار دوازدهم است، تاکید کرد: طرح ملی قرار دوازدهم با هدف تجمیع خدمات اجتماعی ارائه شده از سوی مراکز افق به جامعه هدف در روز دوازدهم هر ماه اجرا می‌شود.

حجت الاسلام علیزاده گفت: در طرح قرار دوازدهم تیرماه سه نفر از زندانیان جرایم غیرعمد لاهیجان به همت خیرین و عوائد موقوفات دارای نیات منطبق با این موضوع آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه یک نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در ماه‌های ابتدایی امسال به همت اوقاف گیلان آزاد شد، اظهار کرد: کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد به میزان هر ماه سه نفر تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: اوقاف گیلان با همکاری اداره زندان‌ها در نظر دارد از خانواده زندانیان با اهدای بسته‌های کمک معیشتی حمایت داشته باشد.

آزادی ۲۹ زندانی جرایم غیرعمد در لاهیجان

جمشید آستینه، رئیس زندان لاهیجان هم در این نشست گفت: حمایت از خانواده زندانیان با اهدای بسته‌های معیشتی می‌تواند یکی از زمینه‌های همکاری اوقاف و زندان لاهیجان باشد.

وی افزود: در سال گذشته ۷۹ نفر و در چهار ماه ابتدایی امسال ۲۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد به همت خیرین به آغوش خانواده بازگشتند.

رئیس زندان لاهیجان اظهار داشت: برای ۱۵۰ نفر از زندانیانی که دانش آموز داشتند به همت خیرین بسته وسایل کمک آموزشی و لوازم التحریر تهیه شد.