امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 17 October , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰ - 11 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 22617
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰ | 3783 بازدید | ارسال توسط :

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه ای گیلان

به گزارش صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در مراسم آغاز بهره برداری از پروژه های ملی و زیربنایی برق در شهرستان رشت گفت: : پست ۶۳.۲۰ کیلوولت میرزا کوچک رشت از مطالبات جدی واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی سپیدرود به شمار می آمد. وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پست، واحدهای […]

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه ای گیلان

به گزارش صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در مراسم آغاز بهره برداری از پروژه های ملی و زیربنایی برق در شهرستان رشت گفت: : پست ۶۳.۲۰ کیلوولت میرزا کوچک رشت از مطالبات جدی واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی سپیدرود به شمار می آمد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پست، واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی سپیدرود مشکلی برای تامین برق مورد نیاز و همچنین اجرای طرح های توسعه ندارند، خاطرنشان کرد: متقاضیان تاسیس واحدهای صنعتی جدید نیز از مزایای این پروژه بهره مند خواهند شد و به این ترتیب، گام دیگری برای افزایش ظرفیت شغلی در بخش صنعت استان برداشته شد.

دکتر سالاری با تاکید بر اینکه توسعه تنها به ایجاد زیرساخت ها خلاصه نمی شود، گفت: توجه به تامین برخی از ارکان اصلی همچون زمین برای فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع یک مهم به شمار می رود که باید با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و کاهش بروکراسی اداری جهت منافع مردم و ایجاد اشتغال محقق گردد.

جرای این پروژه از سال ۹۵ در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۲۹۰ متر آغاز شد. گفتنی است این طرح دارای خط وروردی دو مداره هوایی به طول ۱۱ کیلومتر تا شهرک صنعتی سپیدرود رشت است.

این پروژه با ظرفیت ۴۰*۲ مگاولت دارای دو فیدر خط ۶۳ کیلوولت و دو فیدر ترانس ۶۳ کیلوولت، دو فیدر ورودی ۲۰ کیلوولت و ۱۲ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت و ۴ فیدر خازنی بوده و همچنین سیستم عایقی پست از نوع سیستم AIS است.

لازم به ذکر است با برق دار شدن و در مدار قرار گرفتن این پست مشکلات ضعف برق در شهرک صنعتی سپیدرود رشت برطرف شد.

گفتنی است؛ نماینده عالی دولت در گیلان امروز پست ۶۳.۲۰کیلوولت میرزا کوچک رشت را که با اعتباری معادل ۲۵ میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید، رسما افتتاح کرد.

این پروژه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار شهرک صنعتی سپیدرود و مناطق اطراف آن و همچنین افزایش ضریب اطمینان شبکه در پیک بار اجرایی و بهره برداری گردید.

افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست۶۳.۲۰کیلوولت رشت مرکزی از دیگر پروژه هایی است که امروز به دست استاندار گیلان افتتاح شد.

برای اجرای  این پروژه بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان اعتبار صرف شد.

همچنین در نخستین روز از دهه مبارک فجر، کلنگ احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی مولد مقیاس کوچک مسکن مهر رشت بر زمین خورد.

این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در محدوده مسکن مهر رشت احداث می شود.

هزینه اجرای نیروگاه برق مسکن مهر رشت بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

نیروگاه مذکور با اتصال به باسبار ۲۰ کیلوولت پست ۶۳/۲۰ کیلوولت مسکن مهر رشت، علاوه بر تامین برق مطمئن مشترکین ساکن در محدوده، موجب تقویت شبکه برق شهرستان رشت می شود.

همچنین با راه اندازی سیستم CHP نیروگاه، تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز واحدهای مسکونی و تجاری موجود در مسکن مهر با فراهم نمودن تمهیدات لازم امکان پذیر خواهد بود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد