صفیر گیلان/رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از توزیع مرحله دوم در سطح شهرستان ها خبر داد و عنوان کرد: گوشت قرمز وارداتی از طریق مباشر با قیمت ۲۶۵ هزار تومان خریداری شده که با قیمت ۲۹۹ هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان ؛صالح محمدی، از آغاز توزیع گوشت قرمز وارداتی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در راستای سیاست های دولت سیزدهم و تاکیدات استاندار گیلان مبنی بر تنظیم بازار محصولات کشاورزی، ماموریت تامین کالاهای اساسی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است.
وی با بیان اینکه به دنبال فراوانی کالاهای اساسی و ارزان سازی قیمت ها هستیم، افزود: گوشت قرمز به دلیل مشکلات حوزه تولید با چالش مواجه شد و لذا در راستای سیاست دولت در کوتاه مدت، واردات گوشت قرمز را از کشورهای تولیدکننده در قالب دیپلماسی غذایی دنبال کردیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به گردشگرپذیری استان و وجود جمعیت شناور در تعطیلات و روزهای پایانی هفته، خاطرنشان کرد: باید نسبت به تنظیم بازار اهتمام داشته باشیم و مراقب قیمت اقلام به ویژه گوشت قرمز باشیم تا هم استانی ها دچار مشکل نشوند.
محمدی یکی از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان را واردات گوشت دانست و تاکید کرد: با هماهنگی و برنامه ریزی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و استان واردات ۳۰ تن گوشت قرمز را از کشور برزیل انجام دادیم که هم اکنون در حال بسته بندی توسط شرکت گوشتین خزر است.
وی با بیان اینکه در مرحله اول از امروز پنج تن را وارد بازار خواهیم کرد، ادامه داد: گوشت قرمز وارداتی توسط فروشگاه های زنجیره ای و با هدف مناسب سازی قیمت توزیع می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از توزیع مرحله دوم در سطح شهرستان ها خبر داد و عنوان کرد: گوشت قرمز وارداتی از طریق مباشر با قیمت ۲۶۵ هزار تومان خریداری شده که با قیمت ۲۹۹ هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.