معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان خبر داد : پنجمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از کانال چپ سد سنگر از صبح روز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه برای مدت هشت روز آغاز می شود و همزمان کانال راست سد سنگر به مدت چهار روز قطع خواهد شد .

صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ؛ محمد جواد خانی پور با اعلام این خبر گفت : پنجمین مرحله آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی شامل شهرهای رشت ، خمام و بخش های سنگر ، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء از ۱۵ لغایت ۲۲ تیر ماه برای مدت هشت روز انجام خواهد شد و سپس از روز ۲۳ لغایت ۲۶ تیر ماه به مدت چهار روز در این کانال قطع آب را خواهیم داشت.

وی یادآوری نمود : آب کانال راست سد سنگر مربوط به اراضی شالیزارهای شرق گیلان شامل شهرهای سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه و کیاشهر نیز همزمان بر اساس برنامه نوبت بندی آب کشاورزی از صبح روز پنجشنبه  ۱۵ تیر ماه برای مدت ۴ روز قطع خواهد شد.

خانی پور در پایان تأکید کرد : با توجه به گرمی هوا در فصل تابستان و میل هموطنان به شنا در مکانهای آبی ، از هم استانی های عزیز و مسافران گرامی تقاضا می شود جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی ، از شنا کردن در تأسیسات آبی نظیر سدها و کانال‌های آبرسانی پرهیز نمایند.

کد خبر: