به گزارش صفیر گیلان،حسین اسمعیل‌پور، فرماندار فومن در جلسه کمیته هماهنگی تهیه شناسنامه جامع روستاهای این شهرستان که در محل فرمانداری تشکیل شد، اظهار داشت: امکانات و قابلیت‌های روستاها باید جمع‌بندی شود. وی با بیان اینکه آمار روستاها باید به صورت دقیق جمع‌آوری شود، افزود: بهترین منبع جمع‌آوری اطلاعات در زمینه بهداشت و خدمات بهداشتی […]

به گزارش صفیر گیلان،حسین اسمعیل‌پور، فرماندار فومن در جلسه کمیته هماهنگی تهیه شناسنامه جامع روستاهای این شهرستان که در محل فرمانداری تشکیل شد، اظهار داشت: امکانات و قابلیت‌های روستاها باید جمع‌بندی شود.

وی با بیان اینکه آمار روستاها باید به صورت دقیق جمع‌آوری شود، افزود: بهترین منبع جمع‌آوری اطلاعات در زمینه بهداشت و خدمات بهداشتی روستاها، خانه‌های بهداشت هستند.

فرماندار فومن با بیان اینکه در حوزه جمعیت باید خانه بهداشت محوریت کارها باشد، گفت: به عنوان مثال اگر بحران ریزگرد در شهرستان اتفاق افتاد باید تعداد دقیق بیماران قلبی روستاها را داشته باشیم تا آنها را از بحران نجات دهیم.

اسمعیل‌پور با اشاره به طرح تهیه شناسنامه برای روستاهای فومن به منظور توسعه و شناسایی ظرفیت، تصریح کرد: تهیه نقشه و شناسنامه روستاها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نقشه‌های روستایی و شناسنامه‌ آنها می‌تواند ابزاری در خدمت توسعه هر چه بیشتر باشد، خاطرنشان کرد: با تهیه شناسنامه برای روستاها، توسعه یافتگی بیشتر خواهد شد و باعث ایجاد اشتغال، درآمد پایدار و جمعیت پذیری درنقاط روستایی می‌شود و روند مهاجرت به شهرها را کند می‌کند.