به گزارش صفیر گیلان،رضا علی‌نیا گفت: شیوه‌نامه اعطای تسهیلات کم بهره مشارکت مدنی و ودیعه اسکان موقت برای بهسازی و نوسازی مسکن با هدف بازآفرینی شهری به ویژه در بافت فرسوده به متقاضیان غیرحرفه ای و متقاضیان حرفه ای به شرط رعایت مقررات طرح تفضیلی و حذف نکردن پارکینگ واحد مسکونی پرداخت می‌شود. وی افزود: […]

به گزارش صفیر گیلان،رضا علی‌نیا گفت: شیوه‌نامه اعطای تسهیلات کم بهره مشارکت مدنی و ودیعه اسکان موقت برای بهسازی و نوسازی مسکن با هدف بازآفرینی شهری به ویژه در بافت فرسوده به متقاضیان غیرحرفه ای و متقاضیان حرفه ای به شرط رعایت مقررات طرح تفضیلی و حذف نکردن پارکینگ واحد مسکونی پرداخت می‌شود.

وی افزود: سقف این تسهیلات در شهر رشت و شهرهایی که محدوده بافت فرسوده دارند، امسال ۴۰میلیون تومان با سود ۹درصد است.

وی اضافه کرد: در صورتی که متقاضیان نوسازی مسکن وام بیشتر درخواست کنند، به متقاضی غیرحرفه ای ۱۰تا۲۰ میلیون تومان بیشتر و به متقاضی غیرحرفه ای ۳۰تا۴۰ میلیون تومان بیشتر داده می‌شود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی گیلان اعلام کرد: متقاضیان در صورت استفاده از فناوریهای نوین در ساخت و ساز ۵۰تا۶۰ میلیون تومان تسهیلات بیشتر با سود مازاد ۱۸درصد دریافت  می‌کنند.

علی‌نیا افزود: اصل و فرع تسهیلات مشارکت مدنی و بازآفرینی شهری به مدت ۱۲۰ ماه و با احتساب دوران مشارکت ۳۰ماه تقسیط می‌شود .

وی گفت: تسهیلات نوسازی بافت شهری در محلات اولویت‌دار، به ساختمان‌های مسکونی با حداکثر ۴واحد و در دیگر محلات هدف به ساختمان‌های مسکونی حداکثر با ۶واحد اهداء می‌شود.