به گزارش صفیر گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرمانده، معاونان و روسای انتظامی شهرستان رشت با اشاره به همت ناجا در ایجاد امنیت در جامعه اظهار کرد: از تلاش های مجدانه تلاشگران عرصه حمایت و حفاظت از امنیت داخلی قدردانی می کنم. وی به خوشنامی پلیس در بین مردم اشاره کرد و […]

به گزارش صفیر گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرمانده، معاونان و روسای انتظامی شهرستان رشت با اشاره به همت ناجا در ایجاد امنیت در جامعه اظهار کرد: از تلاش های مجدانه تلاشگران عرصه حمایت و حفاظت از امنیت داخلی قدردانی می کنم.
وی به خوشنامی پلیس در بین مردم اشاره کرد و افزود: پلیس ایجادکننده امنیت در جامعه است بنابراین حمایت ها از پلیس مومن، متدین و جهادگر همیشگی است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه پلیس باید به خروجی توجه داشته باشد، تصریح کرد: اجرای طرح ناظریک در راستای رعایت حجاب در خودروها موفقیت آمیز بوده و این امر محصول تلاش پلیس است.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: عمل پلیس باید پیامبر گونه باشد و مردم احساس کنند پلیس ایجادکننده امنیت در جامعه است.
وی با تاکید بر برخورد قاطع پلیس با هنجارشکنان در جامعه، بیان کرد: مردم باید احساس کنند پلیس دلسوز جامعه است و در آن صورت شما موفق هستید و می توانید کار کنید.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار استفاده از پلیس زن در پاسگاه های انتظامی شد و گفت: بعضی از مواقع در هنجارشکنی ها بعضی از زنان حضور دارند بنابراین برای مقابله با این افراد می طلبد پلیس زن حضور داشته باشد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه پلیس باید دارای خودصیانتی از درون باشد، خاطرنشان کرد: خودصیانتی در داخل پلیس از موارد مهم است.
وی، اهتمام به اقامه نماز توسط نیروهای پلیس را مهم برشمرد و یادآور شد: اقامه نماز تاثیر فعالیت پلیس را بیشتر نمایان می کند.
امام جمعه رشت با تاکید بر تربیت سربازان تحت امر در نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی، بیان کرد: به نیروهای تحت امر باید توجه ویژه داشته باشید.
آیت الله فلاحتی به کاهش ناهنجاری ها در جامعه اشاره کرد و افزود: با تلاش پلیس شاهد کاهش ناهنجاری ها و هنجارشکنان در جامعه هستیم و این جای افتخار دارد.

IMG00010-14
کاهش ناهنجاری های اخلاقی با اجرای طرح ناظریک در ساحل رشت
فرمانده انتظامی رشت نیز در دیدار مذکور به اجرای طرح تامین امنیت مسافران از ۱۳ خردادماه سال جاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: قبل از آغاز طرح مذکور پاکسازی پارک ها، تفرجگاه ها، مناطق آلوده و برخورد با اراذل و اوباش در دستور کار پلیس رشت قرار گرفت.
علی رمضانی، یکی از دغدغه های افراد متدین و مسئولان را وجود ناهنجاری در ساحل و تفرجگاه ها عنوان کرد و افزود: با ورود دستگاه های متولی، استفاده از طرح ناظریک را در اولویت کار خود قرار دادیم و ناهنجاری های اخلاقی در ساحل با طرح ناظریک بسیار کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به پاکسازی مناطق آلوده در محله های رشت به صورت روزانه، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۴۱ مورد پاکسازی مناطق آلوده در محله های رشت انجام شده است.
فرمانده انتظامی رشت از افزایش وقوع سرقت های خرد در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: بعضی از سارقان که خارج از استان وارد شهرستان شدند را شناسایی و دستگیر کردیم.
رمضانی با بیان اینکه تعداد ۵ هزار معتاد در ۵ ماه نخست امسال در شهرستان رشت دستگیر شدند، یادآور شد: معتادان تحویل کمپ های ترک اعتیاد شدند.
وی سرعت، دقت و رسیدگی به فوریت های پلیسی را اولویت برنامه های ناجا عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ هزار و ۱۶ فقره تماس فوریت های پلیسی در شهرستان رشت داشتیم.