امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 8 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 11 محرم 1444
شناسه خبر : 11908
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 25 آذر 1396 - 16:15 | 1977 بازدید | ارسال توسط :

احداث تصفیه خانه شیرابه در سراوان دور از محل خطر رانش

  به گزارش صفیر گیلان؛علیرضا حاجی پور از احداث تصفیه خانه شیرابه در دفنگاه زباله سراوان خبر داد و گفت: پس از بحران رانش زباله و عدم امکان احداث تصفیه خانه در محل در نظر گرفته شده قبلی، زمینی در شمال غربی دفنگاه و پایین دست محل قبلی تصفیه خانه با هماهنگی اداره کل بازرسی […]

احداث تصفیه خانه شیرابه در سراوان دور از محل خطر رانش

 

به گزارش صفیر گیلان؛علیرضا حاجی پور از احداث تصفیه خانه شیرابه در دفنگاه زباله سراوان خبر داد و گفت: پس از بحران رانش زباله و عدم امکان احداث تصفیه خانه در محل در نظر گرفته شده قبلی، زمینی در شمال غربی دفنگاه و پایین دست محل قبلی تصفیه خانه با هماهنگی اداره کل بازرسی استان برای احداث تصفیه خانه مورد موافقت قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه این زمین دور از محل خطر رانش قرار دارد افزود : پس از اخذ مجوزهای لازم، تاسیسات مربوط به اندازه گیری کمی و کیفی شیرابه و همچنین حوزه آرامش شیرابه احداث خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت اعلام کرد: فاز اول تصفیه خانه برای دبی نیم لیتر بر ثانیه در کارخانه کود آلی گیلان احداث می شود و پس از صدور مجوزهای زیست محیطی تاسیسات مربوطه به تصفیه خانه واقع در لندفیل سراوان منتقل خواهد شد.

علیرضا حاجی پور با بیان اینکه طبق قرارداد زمین مورد نیاز برای احداث تصفیه خانه ۱۲۰۰ متر مربع است اظهار داشت: شرکت لوله های بتنی ۳۰۰۰ متر مربع زمین برای دبی ۳ لیتر بر ثانیه درخواست نموده است و مقدار زمین درخواستی برای توسعه تصفیه خانه برای حداکثر دبی مورد نیاز۵۰۰۰ متر مربع است.

وی تخصیص زمین شناسایی شده را نیازمند همراهی تمامی دستگاه های مربوطه دانست و گفت : این پروژه حیاتی تعامل و همراهی همه دستگاه های مرتبط را می طلبد تا مجوزهای لازم در اسرع وقت صادر شود.

احداث زباله سوز طی ۲۷ ماه پس از تخصیص اعتبارات و تحویل زمین

حاجی پور در خصوص پیگیری قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز نیز گفت : با توجه به مفاد قرارداد باید ۲۵ درصد از کل قرارداد به شرکت مربوطه پرداخت شود و به همین دلیل شهرداری و سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت پیگیری های لازم را در خصوص تخصیص اعتبارات دولتی و همچنین مذاکرات با سایر دستگاه های مربوطه را انجام داده اند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت افزود: پس از تایید گزارش ارزیابی زیست محیطی، اعتبارات تخصیص خواهد یافت و پس از تحویل زمین طی مدت ۲۷ ماه، طراحی، خرید و تامین ماشین آلات و نصب و راه اندازی صورت خواهد گرفت و آماده بهره برداری خواهد شد.

خرید دستگاه های سمپاش و افزایش سمپاشی های روزانه

علیرضا حاجی پور در ادامه در تشریح بخشی از اقدامات سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت پس از بحران رانش زباله در سراوان از خرید دستگاه های سمپاش جدید برای مرکز دفن زباله سراوان خبرداد و گفت: در حال حاضر سمپاشی توسط شش دستگاه انجام می شود.

وی با اعلام اینکه در شش ماهه نخست سال روزانه به طور متوسط ۳۰۰ لیتر سم پاشی صورت گرفته است گفت: در ماه اخیر این رقم به متوسط ۴۰۰ لیتر رسیده و در روزهای بحران به کمک ماشین های آتش نشانی به ۲۰۰۰۰ لیتر نیز افزایش یافته است.

بهسازی جاده دسترسی به سایت سراوان

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت همچنین از بهسازی جاده دسترسی سایت سراوان خبرداد و تصریح کرد: قرارداد عملیات زیرسازی و آسفالت مسیر دسترسی به سایت دفن زباله سراوان با سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری منعقد شده و اقدامات اولیه نیز توسط سازمان عمران انجام شده است.

علیرضا حاجی پور با بیان اینکه عملیات عمرانی در مرحله زیرسازی است افزود: پس از پایان عملیات زیرسازی، از انتهای جاده دسترسی عملیات آسفالت و تا ورودی سایت اجرا خواهد شد.

ضرورت شن ریزی روزانه و تعامل بیشتر دستگاه های مربوطه

وی با تاکید بر ضرورت شن ریزی روزانه به منظور رعایت اصول بهداشتی اظهار داشت: روزانه باید ۵۰ سرویس شن به دفنگاه زباله سراوان منتقل شود اما متاسفانه در شش ماه نخست سال تنها ۲ بار مجوز برداشت شن صادر شده است.

علیرضا حاجی پور خواستار تعامل بیشتر دستگاه ها و سازمان های مربوطه با سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت شد و افزود: پس از بحران به وجود آمده این تعاملات بیشتر شده و در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۴۰ سرویس شن به دفنگاه منتقل می شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در پایان با اشاره به ساماندهی محل رانش زباله گفت: بی خطر سازی محل رانش، سمپاشی مستمر در محل رانش، ایجاد کانال جهت خروج شیرابه و پوشش مخلوط بر روی زباله در محل رانش از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد