امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 52262
  پرینتخانه » اخبار, اسلایدر, اقتصادی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶ | 26 بازدید | ارسال توسط :
رئیس سازمان صمت گیلان:

اخذ و نصب شناسه کالا برای لوازم التحریر الزامی شد

صفیر گیلان؛رئیس سازمان صمت گیلان گفت:برای جلوگیری از قاچاق کالا همه صنوف مرتبط به نوشت افزار و ملزومات اداری؛ مکلف به ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه کالایی لوازم التحریر، نوشت افزار و ملزومات اداری هستند.

اخذ و نصب شناسه کالا برای لوازم التحریر الزامی شد

رئیس سازمان صمت گیلان ابلاغ این دستورالعمل را به استناد ماده ۳۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی دانست و اظهار داشت: بنابراین تمامی متقاضیان این اقلام از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل ۶ آذر سال جاری باید جهت ثبت نام، احراز صلاحیت و انجام عملیات شناسه کالا به” سامانه جامع تجارت” مراجعه کنند. همچنین از زمان ابلاغ این دستورالعمل، ثبت آمار تولید مربوط به استفاده از شناسه کالا خواهد بود.

وی اهداف اصلی این دستورالعمل را ارائه ساختار شناسه کالا، ارایه راهکار ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا، تعریف فرآیند اجرایی و تعیین اولویت‌ها برشمرد و اضافه نمود: بر این اساس تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان اقلام کالا‌های مشمول، ملزم به ثبت شناسنامه و اخذ شناسه کالا برای کلیه سطوح محصول تا پایان زنجیره فروش ملزم به نصب شناسه کالا تا کوچک‌ترین سطح بسته بندی کالا‌های خود هستند.

دلق پوش تصریح کرد: تکمیل شناسنامه کالا و دریافت شناسه باید به ازای هر قلم (نوع) کالای تولید شده داخلی، توسط تولید کننده و هر قلم (نوع) کالای وارداتی توسط واردکننده، برای اولین سری تولید یا واردات بعد از الزام شناسه بر اساس اولویت‌ها و زمان بندی‌های ارائه شده، انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در این ابلاغیه، گمرک؛ نسبت به دریافت و ثبت گواهی‌ها و شماره شناسه کالا از سامانه جامع تجارت به استناد ماده ۸ آیین نامه ملزم شده است و دستورالعمل صادره شامل کالا‌هایی است که بعد از الزام شناسه کالا؛ تولید یا وارد می‌شوند، لذا تعیین تکلیف کالا‌های موجود در کشور و ترخیص سفارشات قبل از الزام، به ترتیب مشمول ماده ۷ آیین‌نامه و ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات خواهند بود.

رئیس سازمان صمت گیلان این اقدام را حمایت از تولید داخل و ساماندهی بازار نوشت افزار و ملزومات اداری دانست و عنوان کرد: در این راستا معاونت نظارت و بازرسی سازمان برنامه نظارتی خود را تنظیم خواهد نمود و در جهت حسن انجام دستورالعمل در رابطه با کالاهای مشمول با متخلفان برخورد خواهد شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد