مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اعلام آمادگی ۲۷۰ وکیل نیکوکار جهت وکالت معاضدتی گفت:بیش از ۸۵۰ مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد طی ۶ ماه ارایه شده است.

به گزارش صفیر گیلان، عباس اهرابی صبح شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها با بیان اینکه حمایت حقوقی و معاضدت قضائی مددجویان با رویکرد پیشگیری و توانمندسازی انجام می‌شود، اظهار کرد: ارائه مشاوره‌های حقوقی، تنظیم اظهارنامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات دادرسی، راهنمایی و حمایت حقوقی برای اجرای احکام و سازش بین اصحاب دعوی و همچنین معرفی مددجویان برای اخذ وکیل معاضدتی از جمله اقدامات حقوقی این نهاد برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف تحت حمایت است.

وی ادامه داد: طی شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۸۵۰ مورد خدمات مختلف حقوقی و قضائی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان تصریح کرد: صیانت از نهاد خانواده و ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حمایت‌های لازم حقوقی و قضائی از افراد و خانواده‌های نیازمند از جمله اهداف مهم کمیته امداد است.

اهرابی با تأکید بر اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و دارای مشکلات حقوقی متعددی هستند، گفت: تا کنون ۲۷۰ وکیل نیکوکار جهت وکالت معاضدتی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اعلام آمادگی کردند و به همین منظور وکلا و مشاوران نیکوکار می‌توانند برای معاضدت حقوقی و خدمت‌رسانی به محرومان و احقاق حق آنان با این نهاد همکاری کنند.

اهرابی اضافه کرد: آگاه سازی و هدایت مددجویان تحت حمایت پیرامون مسائل حقوقی و قضائی از جمله فعالیت‌های این نهاد است و بسیاری از مددجویان به هنگام بروز مشکلات حقوقی و قضائی به حقوق قانونی خود آگاه نبوده و در احقاق حقوق حقه خود دچار کاستی و ناتوانی می‌شوند، لذا در این راستا کمیته امداد امام خمینی (ره) استان میز خدمت حقوقی را راه اندازی کرده است.