آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه باید تفکر عاشورایی در مراسم عزاداری ارتقا یابد، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و با مطالعه در این زمینه تفکر عاشورایی را ارتقا دهیم.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛آیت‌الله «رضا رمضانی» جمعه ۶ مرداد ۱۴۰۲ در مراسم سوگواری روز عاشورا که در آستان مقدس حضرت فاطمه اخری(خواهر امام) رشت برگزار شد، با بیان اینکه شرکت در مراسم عزاداری و بهره‌مندی از ایام محرم به منظور نزدیک شدن به خداوند، اهل بیت(ع) و تقرب الهی است، اظهار کرد: این مهم حاصل نمی‌شود مگر با موالات یعنی سرپرستی خداوند متعال را بپزیریم و تحت ولایت الله قرار بگیریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه در قرآن دو نوع ولایت، ولایت الله و ولایت شیطان بیان شده است، افزود: ولایت رسول و ولایت ائمه علیه السلام همه ذیل ولایت الله است و دوم اینکه از دشمنان اهل بیت علیه السلام برائت جوییم.

وی با اشاره به تفسیر زیارت عاشورا، گفت: در طول تاریخ جریان ظلم، خودکامگی، ستم و استعمار وجود داشته و بشر را استثمار می‌کردند، البته اکنون هم وجود دارد که باید خاتمه پیدا کند و این جبهه باطل است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه تنها جبهه حق می‌تواند در برابر جبهه باطل بایستد، تصریح کرد: خداوند پیامبرانش را فرستاد که رحمت و صلح را در بین بشریت منتشر کنند تا آدمیان در مسیرحق قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ آیه در مورد مقاومت، جهاد و مقابله وجود دارد، گفت: در برخی از آیات جنگ‌ها نظیر جنگ بدر، احد و احزاب بیان شده است، برای اینکه انسان بداند باید در مقابل یک جریان باطل بایستد و مقابله کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، دو اصل مهم سلبی را اصل انظلام و اصل ظلم بیان کرد و افزود: انظلام یعنی اینکه فرد بنشیند و ظلم را بپذیرد و حق اعتراض هم نداشته باشد، در زمان یزید اینطور بود و هیچ کس حق اعتراض نداشت و اگر همین طور جلو می‌رفت هیچ چیزی از دین باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه ظلم‌پذیری در فرهنگ عاشورایی و قرآن کریم نیست، تصریح کرد: اصل دوم اصل ظلم است که در اسلام نیست و یک اصل سلبی محسوب می‌‍‌‌‌‌شود.

وی با بیان اینکه باید در مقابل ظلم ایستاد، اگر معصوم نبود، فقیه جامع الشرایط باید در مقابل ظلم بایستد، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) این فرهنگ را به ما آموزش داد و این درس بزرگ را به ما یاد داد و شاگرد خلفش مقام معظم رهبری این درس را به ما آموزش دادند و باید قدرش را بدانیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک معجزه در تاریخ نام برد و خاطرنشان کرد: دشمنان از همان ابتدا نگذاشتند که انقلاب اسلامی ایران در مسیر خود حرکت کند، از ابتدا وقایع طبس و جنگ تحمیلی رخ داد و اکنون هم دشمنان به دنبال اجرای پروژه اندلس هستند و قصد دارند برهنگی را در جامعه ترویج دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند شریعت را از مسلمانان بگیرند، تاکید کرد: بعضی از جوانان بی‌اطلاع هستند و در اینجا رسانه باید به درستی در این زمینه برنامه پرمحتوا تولید کند.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه باید در کنار جوانان قرار بگیریم و به سئوالات و شبهات آنها پاسخ دهیم، یادآور شد: با مطالعه، منبر خود را پر محتوا و با نسل جوان ارتباط برقرار کنیم و پاسخگوی سوالات آنها باشیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایراد گرفتن و نقش اپوزیسیون بازی کردن هنر نیست، تاکید کرد: همه ما در امتحان بزرگی در طول تاریخ قرار داریم و اگر کوتاهی کنیم و اگر خیانتی صورت گیرد تاریخ ما را محاکمه خواهد کرد؛ این همه خون ریخته شده تا این انقلاب شکل بگیرد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به سناریوی تعریف شده توسط دشمن برای ترویج برهنگی در جامعه، تاکید کرد: حجاب و عفاف واجب دینی است و اگر در مقابل این امر واجب کوتاه بیایم دشمنان یک قدم جلوتر می‌آیند.

وی با اشاره به کتاب امر به معروف و نهی از منکر مایکل کوک در انگلیس، افزود: امر به معروف و نهی از منکر که در دین اسلام آمده در برابر ناهنجاری، ظلم و ستم می‌ایستد و مقابله می‌‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر مطالعه حرف‌های صهیونیست‌‌ها، آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و آنهایی که پروژه اندلسی را دنبال می‌کنند، گفت: ترویج برهنگی یعنی فساد و آنچه امروز در غرب مشاهده می‌کنید افسردگی، دلمردگی، بی هویتی و بی‌معنایی جوانان است.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه باید تفکر عاشورایی در مراسم عزاداری ارتقا یابد، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و با مطالعه در این زمینه تفکر عاشورایی را ارتقا دهیم.