از همه مردم گیلان از دورترین روستاها و شهرها عذرخواهی می‌کنم/گشت هوایی در بحران برف توهین به مردم گیلان است

  پرینت
از همه مردم گیلان از دورترین روستاها و شهرها عذرخواهی می‌کنم/گشت هوایی در بحران برف توهین به مردم گیلان است
شناسه خبر : 33851 | تاریخ انتشار : 25 بهمن 1398 - 20:22 | 13067 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: از حضور هوشمندانه و آگاهانه تمام ملت ایران، مردم مومن و ولایتمدار گیلان به ویژه مردم انقلابی رشت قدردانی می کنم. وی ادامه داد: در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن سه استان تهران، […]

وی ادامه داد: در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن سه استان تهران، کرمان و گیلان در صدر اخبار رسانه ها بودند و سایت مقام معظم رهبری آن را به طور ویژه رصد، ثبت و ضبط کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حضور مردم گیلان به ویژه رشت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در سرما و برف همراه با بوران در صدر اخبار رسانه های حتی بین المللی قرار گرفت و مایه اعجاب و شگفتی جهانیان شد، تصریح کرد: مردم ما امیدی برای آیندگان هستند.

آیت الله فلاحتی به سالروز صدور فتوای اعدام سلمان رشدی در راستای نوشتن کتاب آیات شیطانی و توهین به پیامبر(ص) توسط امام(ره) در ۲۵ بهمن سال ۱۳۶۷ اشاره کرد و گفت: هنوز جوانان مجاهد دنیای اسلام به دنبال اجرای این حکم هستند.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و امام(ره) در ۲۶ بهمن ماه جاری، بیان کرد: سالروز ولادت فاطمه(س) به عنوان روز زن و مادر نامگذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، فاطمه(س) را دریای بیکرانه دانست و خاطرنشان کرد: فاطمه(س) قله ای است که افکار و اندیشه انسان های غیر معصوم به آن نمی رسد ضمن اینکه فاطمه(س) الگویی است که هر انسانی به او اقتدا کند، سعادتمند می شود.

آیت الله فلاحتی به جفای بزرگ امروز بشریت به زن اشاره کرد و یادآور شد: جاهلیت مدرن از زن به عنوان ابزار استفاده می کند بعضی از شخصیت های سیاسی در داخل نیز باورشان آمده اگر بخواهیم حقوق زن را بدهیم باید او را مردواره کنیم و این، ظلم به زن است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحران به وجود آمده از ۲۲ بهمن تا به امروز جای تاسف دارد، اظهار کرد: بنده از همه مردم گیلان از دورترین روستاها و شهرها پوزش می طلبم و عذرخواهی می کنم.

امام جمعه رشت به کم کاری تمام مسئولان در برابر مردم خوب گیلان اشاره کرد و افزود: به مسئولان اعلام کردم از مردم به طور علنی عذرخواهی کنند زیرا شما مردم، کریم هستید و کسی که از شما عذرخواهی کند، می پذیرید.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولان گیلان در بارش برف اخیر کم کاری کردند، تصریح کرد: مسئولان با اقدام به موقع می توانستند آسیب ها را ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش دهند.

وی به یاری رسانی مردم در حوادث مختلف نسبت به نظام و رهبری اشاره کرد و گفت: در مدت ۴۰ سال گذشته تمام مسئولان گیلان از خود ضعف و سستی نشان دادند و عده ای در ضعف و زدوبند سیاسی و مالی بودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به بی توجهی به زیرساخت های استان در ۴۰ سال گذشته، بیان کرد: گیلان با جمعیت ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار نفری، رتبه آخر بیمارستانی را در کشور دارد و کسی به فکر این استان نیست.

آیت الله فلاحتی به آسیب های زیست محیطی رودخانه های زرجوب و گوهررود اشاره کرد و یادآور شد: اگر بشود آسیب های دو رودخانه رشت را بگویم، آبروها می رود.

وی با بیان اینکه عده ای در مرکز طرحی برای احیای تالاب انزلی را مطرح کردند، اظهار کرد: بنده بارها اعلام کردم بعضی از کلاش ها برای تالاب انزلی تصمیم می گیرند اما وضعیت آن از سرچشمه خراب است.

امام جمعه رشت، خواستار توضیح مسئولان درباره پسماند سراوان در ۴۰ سال گذشته شد و بیان کرد: مسئولان باید در مدیریت ها اتاق اندیشه ورز داشته باشند و و اولویت های هر منطقه را مشخص کنند.

آیت الله فلاحتی با این پرسش که چرا هنگام وزش باد، بارندگی و برف در استان های دیگر قطعی برق ندارند و بحران زده نمی شوند، خاطرنشان کرد: برای گیلان زشت است که از استان های دیگر بیایند و برق ما را وصل کنند.

وی با بیان اینکه مشکل گیلان هنگام برف در جاده حیران، رودسر و لنگرود نیست، تصریح کرد: هنگام بارش برف همواره در مسیر سراوان _ امامزاده هاشم _ رودبار مشکل داریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به بازدید هوایی برخی مسئولان برای بررسی وضعیت آسیب های ناشی از برف اشاره کرد و افزود: گشت هوایی در بحران برف توهین به مردم گیلان است.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه ستاد مدیریت بحران باید اقدام های انجام شده در گیلان را مشخص کند، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه حضور در ستاد مدیریت بحران از وظایف بنده نیست اما از این جهت که در این ستاد حضور پیدا نکردم، معذرت می خواهم.

وی به قطع برخی از روستاها پس از گذشت ۴ روز از بارش برف اشاره کرد و گفت: امروزه زندگی مردم وابسته به برق است و اقدام های لازم باید سریع تر انجام شود.

امام جمعه رشت با اشاره به گلایه مردم نسبت به خدمات رسانی دستگاه ها، افزود: با توجه به اینکه تجربه برف سال های ۸۳، ۸۶، ۹۴ و … را داشتیم، تمام مسئولان باید پاسخگوی جامعه باشند و به مردم بگویند از شما معذرت می خواهیم.

آیت الله فلاحتی، خواستار تمهیدات لازم هنگام حوادث غیر مترقبه توسط مردم شد و بیان کرد: حوادث خبر نمی کند و مسئولان باید برای مقابله با بحران ها از آمادگی لازم برخوردار باشند.

وی به آغاز تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس یازدهم اشاره کرد و یادآور شد: نماینده ای که ریخت و پاش می کند ارزش رفتن به مجلس را ندارد ضمن اینکه نماینده ای که غذا و وعده های دروغ می دهد به درد مجلس نمی خورد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه خرید فروش آرا جرم است، تصریح کرد: مصوبه دیرهنگامی بود زیرا اکنون خرید و فروش آرا را به روش های دیگری انجام می دهند.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: شهری که ۱۲ دستگاه آن مدیر ندارد یکی از عوامل آن نماینده است و مردم نباید به اینگونه نمایندگان رای دهند بنابراین مردم در انتخابات به نامزدهایی رای دهند که دنبال عزل و نصب مدیران نباشند.

وی با تاکید براینکه از دستگاه قضا می خواهیم پیگیر تخلف های انتخاباتی باشد، بیان کرد: اگر در این دوره کاندیدایی تخطی انتخاباتی داشته باشد بداند که اگر در این دوره به مجلس برود یا نرود در ۴ سال آینده رد صلاحیت خواهد شد.

امام جمعه رشت با توصیه به نامزدهای انتخاباتی، بیان کرد: آزادانه جلسه ها را تشکیل دهید، عاقلانه برنامه را به مردم بگویید و از روش های غربی پیروی نکنید.

آیت الله فلاحتی همچنین به راهکارهای تربیت انسان از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای تربیت انسان، تغافل و چشم پوشی است.

وی ادامه داد: ظرفیت انسان در نظام تربیتی باید بسیار بالا باشد بنابراین کسی که تحمل بالا ندارد نمی تواند در میدان کار کند.نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: انسان در عین حال که باید ریزبین باشد اما درشت برخورد نکند البته اگر فردی قصد ویرانگری داشته باشد دیگر تغافل و چشم پوشی معنا ندارد.

برچسب ها
نوشته های مشابه
ژ۵؛طرح بزرگ عمرانی شهری رشت با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار و پیشرفت ۴۰ درصدی در حال اجراست
اجرای پروژه« ژ پنج» نقش بسیار موثری در کنترل و کاهش ترافیک رشت دارد
بازدید شهردار و اعضای شورای شهر رشت با همراهی خبرنگاران از روند پیشرفت تقاطع غیر همسطح شهید حق بین «حمیدیان» رشت
پیشرفت تقاطع غیرهمسطح شهید باهنر رشت با نصب۱۶ تیر به ۵۰ درصد رسید
آئین ها و باورداشت های مردم کوچصفهان در ایام سوگواری امام حسین ( ع )
پنجمین حراج خرده فروشی اداره کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گیلان آغاز شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.