امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 52042
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, انتخاب سردبیر, گیلان تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲ | 36 بازدید | ارسال توسط :
در پی رضایت خانواده سخی و‌ ایثارگر مرحوم سینا شادپور،

بیست و یکمین اهدای عضو ماندگار استان گیلان درسال ۱۴۰۰ انجام شد

صفیر گیلان؛بیست و یکمین اهدای عضو سال جاری با همکاری تیم های واحد فراهم آوری گیلان و مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت درگیلان نجاتبخش بیماران نیازمند شد.

بیست و یکمین اهدای عضو ماندگار استان گیلان درسال ۱۴۰۰ انجام شد
صفیر گیلان؛بیست و یکمین اهدای عضو در سال ۱۴۰۰ با همکاری تیم های واحد فراهم آوری گیلان و مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، ضمن اعلام رضایت خانواده سخی و‌ ایثارگر مرحوم سینا شادپو، اهل و ساکن کوچصفهان که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده  بود، بعد از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی توسط پزشکان متخصص و با رعایت دقیق دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
کلیه های این نام آور در مرکز آموزش درمانی رازی رشت به دو بیمار نیازمند پیوند شد.
گفتنی است؛ هر فرد مرگ مغزی می تواند با اهدای اعضای خود جان ۱ تا ۸ نفر را به صورت مستقیم و ۵۳ نفر را از معلولیت رهایی بخشد.
  در ایران سالانه حدود ۵ تا ۸ هزار نفر، جان خود را با مرگ مغزی از دست می دهند که نیمی از آنان یعنی حدود ۳ هزار نفر ، اعضای قابل پیوند دارند، ولی متاسفانه نهایتا ۱۰۰۰ خانواده یعنی یک سوم راضی به اهدای عضو می شوند و دو سوم خانواده ها با عدم رضایت خود ، موجب خاکسپاری بیش از ۷ هزار عضو قابل پیوند در سال می شوند. این در حالی است که بالغ بر ۲۵ هزار بیمار نیازمند پیوند در لیست های انتظار اعضای مختلف وجود دارند که متاسفانه روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از آنان یعنی هر دو تا سه ساعت یک نفر، به دلیل نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد