دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت از استرداد متهم پرونده قتل که پس از متواری شدن به صورت غیرمجاز وارد کشورترکیه شده بود به ایران خبر داد.

به گزارش  صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، علی اصغرچگینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت از استرداد متهم پرونده قتل که پس از متواری شدن به صورت غیرمجاز وارد کشورترکیه شده بود به ایران خبر داد.

علی اصغر چگینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت با اشاره به اینکه فردی از مجرمین سابقه‌دار مواد مخدر شهرستان شفت در مدت زمانی که در مرخصی از زندان به سر می برد با سلاح گرم مبادرت به قتل عموی خود نموده و سپس از محل متواری شد افزود: متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور ایران به مقصد ترکیه به صورت غیر مجاز خارج شد.

‏علی اصغر چگینی با بیان اینکه با تلاش‌های مضاعف و پیگیری‌های مستمر از سوی بازپرس پرونده و به ویژه دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری استان گیلان و هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس بین‌الملل، متهم در اواخر خرداد ماه سال ۱۴۰۲ در کشور ترکیه و استان وان دستگیر شد اظهار داشت: پس از دستگیری متهم مکاتبات استرداد وی از کشور ترکیه از طریق معاونت بین الملل قوه قضائیه انجام شد و النهایه پس از انجام تشریفات قانونی به کشور ایران مسترد گردید.

دادستان شهرستان شفت ابراز داشت: علاوه بر اتهام قتل عمدی، اتهامات متعدد دیگری از جمله ؛ نگهداری سلاح شکاری غیرمجاز ، نگهداری سلاح گرم جنگی، عبور غیرمجاز از مرز، غیبت از مرخصی زندان ، تغییر در ارقام و مشخصات پلاک خودرو ، تحریک افراد به ارتکاب عمل خشونت آمیز در فضای مجازی متوجه متهم بوده که به وی تفهیم و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام شده است .

‏وی در پایان افزود: تاکنون بیش از ۱۵ نفر که در جهت فرار متهم پس از ارتکاب قتل مساعدت داشته اند شناسایی و اقدامات مقتضی در جهت شناسایی سایر افراد که در جهت فرار متهم مساعدت داشته‌اند در دست اقدام می‌باشد