امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 20 June , 2021
امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ - 11 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 18523
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰ | 5531 بازدید | ارسال توسط :

اعتبار نامه های اتحادیه ها و اصناف گیلان مادام العمر نیست

  به گزارش صفیر گیلان؛ فرهاد دلق پوش؛ امروز در جلسه “بازنگری در سیاست های راهبردی صنعت، معدن و تجارت گیلان” فلسفه تشکیل اتحادیه ها و تشکل های صنفی را نظارت و هدایت صنوف و بازاریان دانست و گفت: اغلب هیئت رئیسه اتحادیه‌ها پس از انتخاب از رسالت‌های کاری و تشکیلاتی خود غافل شده اند […]

اعتبار نامه های اتحادیه ها و اصناف گیلان مادام العمر نیست

 

به گزارش صفیر گیلان؛ فرهاد دلق پوش؛ امروز در جلسه “بازنگری در سیاست های راهبردی صنعت، معدن و تجارت گیلان” فلسفه تشکیل اتحادیه ها و تشکل های صنفی را نظارت و هدایت صنوف و بازاریان دانست و گفت: اغلب هیئت رئیسه اتحادیه‌ها پس از انتخاب از رسالت‌های کاری و تشکیلاتی خود غافل شده اند و بر امور و فعالیت های زیرمجموعه خود تسلط و اشراف لازم را ندارند.

وی به لزوم توجه ویژه روسای اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف به وظایف ذاتی و تکلیفی اشاره کرد و افزود: وظایف اتحادیه‌ها صرفا دریافت حق عضویت و صدور و تمدید پروانه کسب فعالیت نیست، بلکه نظارت و هدایت آنها در قالب جلسات درون سیستمی و برنامه ریزی منسجم برای حمایت صنوف نیز باید در دستور اتحادیه ها و اتاق های اصناف قرار گیرد.

دلق پوش تاکید کرد: هر اتحادیه موظف است در چارچوب مقررات صنفی حداقل هر ماه یک بار نسبت به تشکیل کمیسیون های مختلف از جمله رسیدگی به شکایات، حل اختلاف، بازرسی واحدهای صنفی، کمیسیون فنی و آموزش اقدام کند و در اسرع وقت به مسایل مبتلابه صنف خود اقدام کند.

وی با ابراز گلایه مندی، روند فعالیت اکثر اتحادیه ها و اتاق‌های اصناف را حتی در حد رفع تکلیف ندانسته و هشدار داد: چنانچه اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف به وظایف خود به صورت کامل عمل نکنند و تخلفات در آن اتحادیه و صنف روبه افزایش باشد قطعا اعتبارنامه هیئت رئیسه آن سلب صلاحیت خواهد شد.

متولی بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان به صراحت بیان کرد: نباید بی تفاوتی در امور صنفی گیلان ادامه یابد و هر اتحادیه و اتاق اصناف حتی در دورترین شهرستان باید نسبت به فعالیت های خود پاسخگو باشد و در وضعیت فعلی بازار مدیریت همه جانبه را ارائه کند.

وی با اذعان به اینکه دوره مدیریت اسمی در اصناف به سر آمده است، ادامه داد: رئیس اتحادیه و اتاق‌های اصناف رسماً به صورت عملیاتی باید مدیریت کند و به فکر رفع و رجوع مشکلات حوزه اصناف گیلان باشد.

دلق پوش با اشاره به اینکه اعتبار نامه‌های اتحادیه‌ها و اصناف گیلان مادام العمر نیست، متذکر شد: فعالیت‌های اتحادیه ها و اتاق های اصناف، ارزیابی و رصد می شود و از کوتاهی در امور صنفی که مستقیما با معیشت آحاد جامعه سر و کار دارد چشم پوشی نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد