به گزارش صفیر گیلان، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان که برای انجام سفری سه روزه در آلمان حضور دارد در دیدار ۵۰ نفر از تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و گیلانی مقیم اروپا در فرانکفورت آلمان که با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر و رئیس سازمان بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد، مهمترین توانمندی‌های […]

 

به گزارش صفیر گیلان، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان که برای انجام سفری سه روزه در آلمان حضور دارد در دیدار ۵۰ نفر از تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و گیلانی مقیم اروپا در فرانکفورت آلمان که با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر و رئیس سازمان بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد، مهمترین توانمندی‌های سرمایه‌گذاری و فرصت‌های مناسب همکاری با بخش خصوصی در گیلان را تشریح کرد.

استاندار گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در بهبود فضای کسب و کار و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در ۴ سال گذشته گفت: این فضا و شرایط پس از برجام انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است که تا حضور قوی‌تر در استان داشته باشند.

نجفی خاطر نشان کرد: در این دیدار سرمایه‌گذاران برای حضور در بخش‌های مختلفی که استان به آن نیاز دارد اعلام آمادگی کردند ومقرر شد در ماه های آینده با حضور در گیلان از نزدیک از بخش های مختلف استان بازدید کنند و در نشست های کارشناسی تفاهم های بدست آمده نهایی شود.

وی گفت: در ۴ بخش پسماند و زباله، پتروشیمی، نیروگاه‌های بادی و‌ آبیاری تحت فشار وقطره ای به جمع‌بندی خوبی رسیدیم .

دکتر نجفی خاطر نشان کرد: درخصوص پسماند که از معضلات مهم شهرهای گیلان و استانهای شمالی است  نیز شرکت های خصوصی آلمان اعلام آمادگی کردند تا علاوه بر سرمایه‌گذاری در استان نسبت به انتقال تکنولوژی اقدام کنند. /ایسنا