امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 29 October , 2021
امروز : جمعه, ۷ آبان , ۱۴۰۰ - 23 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 45062
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷ | 104 بازدید | ارسال توسط :
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان

افزایش آبگذاری کانالهای آبیاری کشاورزی در گیلان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از افزایش آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفید رود در استان خبر داد .

افزایش آبگذاری کانالهای آبیاری کشاورزی در گیلان

به گزارش صفیر گیلان ؛ وحید خرّمی با اعلام این خبرگفت : با توجه به بارش های مناسب اخیر در سطح استان و تغییرات ایجاد شده در آبگذاری کانالهای شبکه سفید رود ، افزایش آبگذاری کانالهای فومنات ، گله رود و چپ سنگر(اراضی مناطق مرکزی گیلان ) از صبح روز پنجشنبه  ۲۳ اردیبهشت ماه اعمال و تا صبح روز ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و سپس در کانال  چپ سنگر بمدت ۴ روز قطع آبگذاری انجام می شود .

وی ادامه داد : آبگذاری مرحله دوم کانال راست سنگر (اراضی مناطق شرق گیلان ) نیز از صبح روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شروع و تا ۸ روز  ادامه و سپس ۴ روز قطع آب اعمال خواهد داشت .

خرّمی با تأکید بر لزوم رعایت تقویم زراعی و اتمام نشاء برنج در این مدت آبگذاری از سوی کشاورزان زحمتکش گیلانی یاد آور شد : هر گونه تغییرات برنامه های آبیاری متناسب با شرایط آب وهوایی و نیاز های احتمالی اطلاع رسانی می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی تاکید نمود : با توجه به تغییرات و افزایش جریان رودخانه سفید رود و کانال های آبیاری، کلیه شهروندان گرامی از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تاسیسات آبی جدا خودداری نمایند.

شایان ذکر است ، بیش از  ۶۰ درصد از  اراضی شالیزارهای استان بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی گیلان ، تا کنون نشاء شده است .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد