امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 5487
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 07 اردیبهشت 1396 - 15:26 | 1822 بازدید | ارسال توسط :

اقتصاد مقاومتی از مولفه های کلیدی در بیانات مقام معظم رهبری است /اقتصاد مردمی تنها راه مقابله با فساد اداری است/استخدام دهیاران از ماههای آینده

  به گزارش اختصاصی صفیر گیلان ؛محمد حسین اصغریان معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه منابع استانداری گیلان ظهر امروزدر همایش اقتصاد مقاومتی توسعه روستایی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اشاره به اینکه کار آفرینی استفاده از توانمندی هاست گفت:اقتصاد مقاومتی در شرایط سخت و تحریم می تواند به یک ملت در […]

اقتصاد مقاومتی از مولفه های کلیدی در بیانات مقام معظم رهبری است /اقتصاد مردمی تنها راه مقابله با فساد اداری است/استخدام دهیاران از ماههای آینده

 

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان ؛محمد حسین اصغریان معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه منابع استانداری گیلان ظهر امروزدر همایش اقتصاد مقاومتی توسعه روستایی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اشاره به اینکه کار آفرینی استفاده از توانمندی هاست گفت:اقتصاد مقاومتی در شرایط سخت و تحریم می تواند به یک ملت در پیشرفت کمک کند.

 

اصغریان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی فقط تا امروز در ادبیات ایرانی استفاده شده گفت:این لغت جدید و مختص کشور ایران است و در لغت اقتصادی هیج کشوری دیده و شنیده نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که بتواند در مقابل چالش ها با سرعت و دقت به مسیر رو به جلو ادامه دهد افزود:تا امروز هیچ کشوری به اندازه کشور ما تحریم نشده است آنهم تحریم از نوع هوشمندانه و هدفمند و نباید دشمن را نادان تصور کنیم .

وی به تحریم در حوزه صنعت نفت اشاره و افزود:ما جزء بزرگترین کشورها در دنیا هستیم که ناوگان کشتی رانی داریم  و دشمنان اسلام و انقلاب تحریم بیمه نفت کش ها را هم  بر علیه کشور ما تحمیل کرده و نفت کشی که بیش از ۴۰۰ هزار بشکه نفت را حمل می کند بیمه نیست و این بزرگترین تحریم علیه کشور ماست.

ایشان اقتصاد مقاومتی  را یکی از مهمترین مقوله جدی از زبان رهبری خواند و گفت: رهبر ما سالهاست که در شعار هر سال اقتصاد مقاومتی را تکرار می کند.

اصغریان تکرار و دنبال کردن مقوله اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور و روی پای خود ایستادن خواند و گفت: تکیه بر تولید داخلی با نگاه صادرات گرا  و بهره گیری از دانش بنیان تنها راه نجات از تحریم هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه منابع استانداری گیلان در فومن نگاه صادرات محور  و استفاده از امکانات داخلی و استفاده از فکر های جوان جامعه و عدالت را تنها راه نجات کشور خواند و گفت:تلاش کنیم اقتصاد را مردمی کنیم و از فساد ی که در در سیستم اداری  اقتصاد را محاصره کرده بیرون بکشیم  .

ایشان از توزیع بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعتبار از صندوق ذخیره ملی برای توسعه روستایی و اشتغالزایی خبر داد و گفت:زمینه های کار و اشتغال در روستا ها فراوان است وبویژه  صنایع دستی و زراعت چوب(صنوبر) و گل گاو زبان و …. که می تواند بازده خوبی داشته باشد.

اصغریان با اشاره به اینکه بیش از ۵۹ درصدمردم شهرستان فومن روستایی هستند گفت:دهیاران کمک کنند و پتانسیل ها را شناسایی  زیرا برخی کارها امروز در روستاها رها شده است.

وی خواستار شد تا  اختلاف سلیقه ها و سیاسی بازیها کنار گذاشته شود زیرا به کشور آسیب می رساند و کسی که با استفاده از وسیله نادرست به مقصد برسد پایدار نمی ماندافزود:ایران مملکت ارزوها و امید جهان تشیع است.

اصغریان عدالت را راهی برای درست به مقصد رسیدن خواند و گفت:در فضای انتخابات خدا را در نظر گرفته زیرا این شهر شهر علما و مردمان فرهیخته و فرهنگی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی توسعه  منابع استانداری گیلان از استخدام دهیاران  در سال جاری خبر داد و گفت:دهیاران تلاش کنند از تمام ظرفیتهای کار آفرینان و صاحب نظران  بهره ببرند .

ایشان در جمع دهیاران بخش مرکزی و سردار جنگل فومن به خواسته های برخی از دهیاران که به نمایندگی صحبت کردند در خصوص طرح هادی و بحث سند روستایی و  مشکلات  منابع طبیعی به حاضران قول دادند تا با نشستی با مدیر کل بنیاد مسکن و مانبع طبیعی و جهاد کشاوری و… مشکلات را رفع کنند./خبرنگار؛زلیخا صفری

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد