به گزارش صفیر گیلان، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سال نو، از انتشار کتاب آثار برگزیده هشتمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها خبر داد و اظهار کرد: ترویج فرهنگ رضوی در جامعه مستلزم برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فعالیت‌هایی هدفمند و مستمر است که در کنار پویایی و تازگی، طیف‌های مختلف جامعه را […]

به گزارش صفیر گیلان، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سال نو، از انتشار کتاب آثار برگزیده هشتمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها خبر داد و اظهار کرد: ترویج فرهنگ رضوی در جامعه مستلزم برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فعالیت‌هایی هدفمند و مستمر است که در کنار پویایی و تازگی، طیف‌های مختلف جامعه را در بر گرفته و به تولید آثاری درخور و قابل تامل بیانجامد.

وی افزود: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که تاکنون ۱۶ دوره آن برگزار شده و هدف اصلی آن نیز نهادینه کردن معارف رضوی در جامعه است، با استفاده هوشمندانه از ظرفیت‌های موجود توانسته قالب‌های مختلف فرهنگی و هنری را به خدمت گرفته و مفاهیم ارزشمندی را ارائه کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: استان گیلان به عنوان سرزمینی ولایی که عشق و ارادت به امام رضا(ع) در گوشه گوشه آن موج می‌زند، در سال گذشته میزبان هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور بود که در پایان یک هزار و ۵۱۹ اثر از ۳۰ استان کشور به دبیرخانه جشنواره رسید.

فاضلی یادآور شد: آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره نیز به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و همراهی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) تیرماه ۹۷ در رشت برگزار شد.

وی با بیان اینکه همانند دوره‌های گذشته جشنواره، کتاب آثار برگزیده هشتمین دوره در واپسین روزهای سال ۹۷ به همت این اداره‌کل منشر شد، تصریح کرد: این کتاب ۱۴۴ صفحه ای در قطع رقعی و شمارگان دو هزار نسخه چاپ شده است.

این مسئول فرهنگی عنوان کرد: ناشر کتاب آثار برگزیده هشتمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، انتشارات کتاب مبین بوده و چاپ و صحافی آن را چاپ نوین بر عهده داشته است.

وی افزود: کتاب مذکور شامل گزارشی از برگزاری هشتمین جشنواره ملی جلوه‌‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، بیانیه هیئت داوران و معرفی برگزیدگان جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: متن کامل ۲۲ اثر برگزیده جشنواره در بخش‌های «سرمقاله و یادداشت»، «تیتر»، «خبر»، «گزارش»، «مصاحبه»، «مقاله»، «شعر رضوی» و «ویژه» و همچنین تصاویر سه اثر برگزیده بخش «عکس» جشنواره، به همراه تصاویری از مراسم اختتامیه از دیگر بخش‌های کتاب مذکور است.

فاضلی با اشاره به وجود بخش ویژه آثار رادیویی و تلویزیونی در این جشنواره، اضافه کرد: سه اثر برگزیده بخش مذکور نیز در قالب لوح فشرده(DVD) به همراه کتاب آثار برگزیده هشتمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها منتشر شده است.

وی متذکر شد: دبیرخانه جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور مستقر در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نسخه‌ای از کتاب و لوح فشرده مذکور را برای برگزیدگان جشنواره ارسال کرد.