امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 16508
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹ | 8855 بازدید | ارسال توسط :

انتقاد از نگهداری آمارها بصورت محرمانه /اطلاعات دستگاه‌ها باید عادلانه در اختیار همه قرا بگیرد/اختلافات برای حذف یکدیگر را کنار بگذاریم

به گزارش صفیر گیلان ، آذری جهرمی عصر امروز در جمع فعالان حوزه آی . سی . تی  گیلان گفت: استان گیلان ظرفیت های خوبی در مراکز علمی و دانشگاهی دارد و هنوز از ظرفیت استان استفاده نشده است. وی افزود: در حال حاضرهمه شهرهای استان به نسل سه و چهار اینترنت همراه تجهیز شده  اند و امسال هم […]

انتقاد از نگهداری آمارها بصورت محرمانه /اطلاعات دستگاه‌ها باید عادلانه در اختیار همه قرا بگیرد/اختلافات برای حذف یکدیگر را کنار بگذاریم

به گزارش صفیر گیلان ، آذری جهرمی عصر امروز در جمع فعالان حوزه آی . سی . تی  گیلان گفت: استان گیلان ظرفیت های خوبی در مراکز علمی و دانشگاهی دارد و هنوز از ظرفیت استان استفاده نشده است.

وی افزود: در حال حاضرهمه شهرهای استان به نسل سه و چهار اینترنت همراه تجهیز شده  اند و امسال هم ۲۵۶ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه پهن باند استان گیلان تخصیص داده ایم.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاثیر اتصال اشیا از طریق اینترنت بسیار بزرگ و زمینه ساز اقتصاد دیجیتال است  و کشورها برای تصاحب بازار اقتصاد دیجیتال برنامه ریزی کرده اند گفت: منابع فیزیکی محدود و نیازهای بشر رو به ازدیاد است و فقط با افزایش بهره وری می‌توان پاسخگوی این نیازها بود و اینترنت اشیا و اقتصاد دیجیتال این بهره‌وری را افزایش می‌ دهند.

بالاترین مقام ICT کشور با تاکید بر افزایش بهره وری با استفاده از فناوری اظهار کرد: برای مدیریت منابع آب در کشاورزی دشت قزوین پروژه‌ای با اینترنت اشیا اجرا شده و ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب ایجاد کرده است.

آذری جهرمی ادامه داد: از نظر شاخص دانش مردم در استفاده از فناوری اطلاعات، رتبه ۵۸ دنیا را داریم، رتبه خوبی است ولی باید ارتقا بیشتری پیدا کند و در شاخص استفاده از فناوری اطلاعات قبلا رتبه ۱۱۱ جهان بودیم و امروز در جایگاه  ۱۰۱ هستیم.

وی با اشاره به اینکه  باید از فناوری اطلاعات در حفظ محیط زیست، آموزش، مصرف انرژی، شهر هوشمند و… استفاده کنیم گفت: استفاده از فناوری اطلاعات رویکرد امروز ماست و با کمک هم باید رشد سریعی در این شاخص را رقم بزنیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با تاکید بر اینکه اصل فعالیت استارت آپ مبتنی بر خلاقیت است تصریح کرد: این خلاقیت بین گروه‌های مختلف است، فضای مجازی بدون مرز است پس بازارهای این حوزه نیز بدون مرز است و اگر خلاقیت جالبی ارایه دهید بازار های جهانی را هم کسب خواهید کرد

بالاترین مقام ICT کشور افزود: مشکل اصلی در یک کلمه، زیست بوم است و قوانین این حوزه مربوط به دهه های قبل است.

وی با انتقاد از نگهداری آمارها بصورت محرمانه گفت: آمار را نگهداری می‌کنند و هر چیزی را محرمانه می‌دانند در حالیکه اطلاعات دستگاه‌ها باید عادلانه در اختیار همه قرا بگیرد و به همین دلیل زیست بوم ما دچار مشکل است.

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه سرمایه گذار های خطر پذیر، مالکیت معنوی، قوانین حفظ حریم خصوصی باید تعریف شود افزود: برای رفع این دغدغه ها مطالعه و تلاش هایی هم کرده ایم .

وی  با بیان اینکه اولین موضوع، نهاد سازی است و ما به دنبال ایجاد شرکت‌های کارآفرین هستیم که مورد تایید پنج وزارت و معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته و هفته آینده در دولت مطرح می شود گفت: برای تامین مالی دستورالعملی تهیه کردیم و با بورس برای تامین مالی جمعی توافق کرده ایم.

آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای ورود دولت به این حوزه نیاز به مجوز است، باید سازمان‌های توسعه ای در این خصوص وارد شوند و در همین مدت با اصلاح ساختار، سازمان فناوری اطلاعات تبدیل به سازمان توسعه ای شده است و می‌تواند در این بخش اقدام کند و پست بانک تبدیل به بانک تخصصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود و منابع مالی و بانکی به این حوزه اختصاص می یابد.

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه صوت و تصویر فراگیر باید تعریف شود افزود: اگر ویدئو خانگی را با سی دی بفروشند باید از وزارت ارشاد مجوز بگیرد ولی اگر بخواهد همان را در فضای مجازی منتشر کند باید از صدا و سیما مجوز بگیرد؟ ما این موضوع را قبول نداریم و پیگیری می کنیم.

جوان ترین وزیر کابینه دوازدهم با اعلام اینکه برخی با توسعه کسب و کار های نوپا مخالف هستند گفت: این کشور برای همه ماست و در آن قانون جاری است و باید ببینیم قانون چه میگوید.

آذری جهرمی تاکید کرد: ما می‌توانیم کشور خودمان را بسازیم و تا کنون هم توانسته ایم و باید اختلافات برای حذف یکدیگر را کنار بگذاریم و همه با هم تلاش کنیم تا مشکلات را پشت سر بگذاریم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد