امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 31 July , 2021
امروز : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ - 22 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 46345
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), انتخاب سردبیر, فومن, گزارش, مصاحبه تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶ | 21 بازدید | ارسال توسط :
چرخ ویلچرها برای معلولان چرخید

اهداء ۵۰ ویلچر توسط فرمانده هوانیروز ارتش به بهزیستی فومن/اهداء بیش از ۴۰۰۰ ماسک توسط ارتش‌ در جنگ با کرونا به فومنی ها

در ادامه پروژه های محرومیت زدایی ارتش در شهرستان فومن توسط فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش سرهنگ خلبان رحمانی ۵۰ ویلچر به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان به بهزیستی فومن اهداء شد .

اهداء ۵۰ ویلچر توسط فرمانده هوانیروز ارتش به بهزیستی فومن/اهداء بیش از ۴۰۰۰ ماسک توسط ارتش‌ در جنگ با کرونا به فومنی ها

اختصاصی/صفیر گیلان؛معلولان کشور به دلیل شرایط جسمی که دارند سال هاست با مشکلات متعددی همچون اشتغال، معیشت و تأمین وسایل کمک توانبخشی مواجه‌اند و برهمین اساس برای آنها تا رسیدن به کیفیت زندگی مطلوب و برخورداری از رفاه اجتماعی فاصله زیادی وجود دارد.

هرچند،در طی سالهای اخیر سازمان بهزیستی برای حل بخشی از مشکلات معیشتی و تأمین وسایل کمک توانبخشی استاندارد برای معلولان، گام‌هایی برداشته اما همچنان این گروه از افراد درگیر مشکلاتی هستند که شرایط زندگی را برای آنها دشوار کرده است.

بهزیستی و نگاه محرومیت زدایی ارتش
در هفته گذشته به منظور پیگیری آخرین وضعیت پروژه های محرومیت زدایی ارتش در شهرستان فومن فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش سرهنگ خلبان رحمانی با مدیر کل بهزیستی و فرماندار فومن و مدیرعامل انجمن خیرین دانشکده علوم پزشکی گیلان ملاقات کردند و در این ملاقات علاوه  بر درخواستهای مسئولان شهرستان از ارتش ،درخواست بهزیستی شهرستان فومن نیز شامل ویلچر برای کم توانان جسمی و مبلغی هم برای تهیه لوازم ضروری زندگی و تجهیز مراکز توانبخشی،کمک هزینه معیشت،تعمیرات مسکن و ارتز و پروتز و ……بود.

سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز  در حاشیه اهداءویلچر به بهزیستی شهرستان اظهار کرد: ارتش ظرف یک هفته بعد از درخواست بهزیستی شرستان به وظیفه و تعهد خود عمل کرد.فرمانده هوانیروز ارتش وظیفه ذاتی ارتش دفاع از مرزها و تمامیت ارضی کشور است اما در کنار آن در شرایط بحران های طبیعی و انسانی، همچنین در راستای محرومیت زدایی، ارتش به خدمت مردم می رسد.

وی در گفتگو با خبرنگار صفیر گیلان گفت: بحث بازسازی بیمارستان به سرعت در حال انجام است که ۸ تخت icu برای پوشش این منطقه تهیه شده و پیش بینی می شود تا شهریورماه تکمیل و تجهیز و به بهره برداری برسد و برنامه ریزی و پیگیری تجهیز مصلای شهرستان نیز ادامه دارد.

سرهنگ خلبان رحمانی با بیا اینکه اززمان شیوع بحران کرونا ارتش در تمام نقاط کشور به کمک حوزه درمان حرکت کرده است ، افزود:پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان گیلان با کمک استاندار و مسئولان شناسایی شد که بیشترین محرومیت‌ها در غرب گیلان وجود دارد و ارتش با تمام توان با همکاری سپاه پاسداران برای رفع این محرومیت‌ها در فومن مستقر شده است

وی درادامه افزود : هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به جهت رفع کاستی ها در حوزه بهزیستی شهرستان فومن به درخواست این سازمان امروز ۵۰ ولیچر به مبل ۱۲۰ میلیون تومان کمتر از یک هفته اهدا ء  نمود. .

امروز همچجنین ۴۰۰۰ هزار ماسک N95 توسط فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به رمانداری فومن اهداء شد.

فرماندار فومن نیز در حاشیه دیدار با سرهنگ خلبان رحمانی خدمات ارتش در این شهرستان را قابل تقدبر دانست و گفت : نقش ارزشمند ارتش در بازسازی و تجهیز بیمارستان فومن به دستگاه های بیمارستانی از جمله ام آر آی و سی تی اسکن که نیاز مبرم شهرستان این شهر بود توسط تصمیم فرمانده هوانیروز ارتش میسر شد و حضور ارتش در مبارزه با کرونا و تجهیز و بازسازی مراکز بهداشتی شهرستان مایه تحول عظیم در حوزه درمان فومن است .
وی با بیان این که با مساعدت ارتش، فومن به زودی به قطب درمانی در غرب استان تبدیل خواهد شد، فعالیت های ارتش در زمینه محرومیت زدایی را مورد توجه قرار داد و مشارکت آن در احداث مسکن محرومین برای خانوارهای تحت پوشش بهزیستی شهرستان را امری ارزشمند دانست.

به گفته فرماندار شهرستان، با پیگیری های انجام شده، مقرر گردیده که ارتش در کنار پروژه های اصلی خود شامل نوسازی و تجهیز بیمارستان شهر فومن با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان، مبلغ ۲ میلیارد تومان دیگر را به اداره کل بهزیستی استان پرداخت کند تا به طور ویژه فقط برای رفع نیازمندی های خانوارهای تحت پوشش در شهرستان فومن هزینه شود.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد