امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 8 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 11 محرم 1444
شناسه خبر : 10981
  پرینتخانه » اخبار, گزارش تصویری تاریخ انتشار : 08 آبان 1396 - 10:32 | 6282 بازدید | ارسال توسط :

اولویت اصلی ما، توسعه صنعت گردشگری استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی است

  به گزارش صفیر گیلان؛استاندار گیلان در حاشیه بازدید از پروژه‌های گردشگری –بوم گردی شهرستان رشت گفت: اولویت اصلی ما، توسعه صنعت گردشگری استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی است. به گزارش صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی استانداری؛ دکتر مصطفی سالاری در حاشیه این بازدید و در مصاحبه با خبرنگار صدا […]

اولویت اصلی ما، توسعه صنعت گردشگری استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی است
 
به گزارش صفیر گیلان؛استاندار گیلان در حاشیه بازدید از پروژه‌های گردشگری –بوم گردی شهرستان رشت گفت: اولویت اصلی ما، توسعه صنعت گردشگری استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی است.
IMG_0936

به گزارش صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی استانداری؛ دکتر مصطفی سالاری در حاشیه این بازدید و در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما با بیان اینکه اولویت اصلی ما، توسعه صنعت گردشگری استان به منظور توسعه درآمد و اشتغال خانوار گیلانی است، اظهار کرد: طی روزهای آتی کمیته‌ای با عنوان کمیته گردشگری – روستایی به منظور استفاده از ظرفیت های روستایی گیلان در راستای گسترش واحدهای بوم‌گردی روستایی در سراسر استان تشکیل می شود که هدف از تشکیل این کمیته معرفی تولیدات و صنایع دستی بومی استان، کمک به جذب هرچه بیشتر گردشگر، رونق کسب و کار و توانمندسازی خانوار گیلانی است. وی ادامه داد: این اقدامات بایستی در ساختاری مشخص و منظم شکل بگیرد تا هدف مذکور محقق شود.

*استان گیلان سرشار از استعداد است*

*هدف ما استفاده از تمام ظرفیت‌های استان برای بهبود وضعیت معیشت، درآمد و اشتغال مردم به خصوص روستاییان زحمتکش است*

دکتر سالاری با اشاره به اینکه استان گیلان سرشار از استعداد است، خاطر نشان کرد: منابع انسانی، منابع طبیعی و مواهب خدادادی موجود در گیلان در سطح کشور بی نظیر است و بایستی به نحوی عمل کنیم تا این ظرفیت های خدادادی با عملکردمان پیوندی مطلوب برقرار کند.

دکتر سالاری گفت: هدف ما استفاده از تمام ظرفیت‌های استان برای بهبود وضعیت معیشت، درآمد و اشتغال مردم به خصوص روستاییان زحمتکش است.

IMG_1014 (1)

*اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی به منظور توسعه اشتغال‌زایی روستاها اختصاص یافته است*

*نباید ساختار اصلی روستاها تغییر کند*

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی به منظور توسعه اشتغال‌زایی روستاها اختصاص یافته است، گفت: در تلاشیم بیشترین سهم را از این اعتبار برای استان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم اگر ۷۰ درصد از تسهیلات مذکور را به ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها اختصاص دهیم کاری عقلایی انجام داده ایم، تأکید کرد: نباید ساختار اصلی روستاها تغییر کند؛ بایستی با حفظ ساختار روستاها و صیانت از محیط زیست و جنگل‌ها، در اجرای طرح های مختلف گردشگری – بوم گردی شتاب بیشتری به خرج دهیم. وی اضافه کرد: این روند می‌تواند به خودکفایی خانوار روستایی بیانجامد.

IMG_0953

استاندار گیلان در پایان سخنانش درخصوص شرایط دریافت تسهیلات روستایی اظهار داشت: ترتیبی اتخاذ کرده‌ایم ظرف هفته‌های آینده متقاضیان بتوانند از طریق بانک‌های عامل مختلف نظیر کشاورزی، کارآفرینی امید، پست بانک و چند بانک دیگر، نسبت به دریافت تسهیلات مربوط به اجرای چنین طرح‌هایی اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد