محسنی فرماندار شهرستان شفت نیز  افتتاح این پروژه را در شروع سال۱۳۹۶گامی بلند درجهت دست یابی به اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال در شهرستان شفت دانست.photo_2017-04-20_04-42-13فرماندار شفت در این مراسم با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال»، اظهار کرد: با افتتاح این پروژه گامی مثبت در زمینه تحقق این شعار در شهرستان شفت برداشته شده است.

محمدرضا محسنی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه برای ۱۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است، افزود: این نخستین مرکز خدمات فنی و بازرسی خودروهای دوگانه سوز استان گیلان بوده که با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در طی چهار سال گذشته در حوزه های مختلف به ویژه سرمایه گذاری بخش خصوصی، گفت: شهرستان شفت نیز همگام با سایر مناطق در این زمینه اقداماتی انجام داده است.

فرماندار شفت کشاورزی و گردشگری را دو بخش مهم در شهرستان عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا در کنار توجه و ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه های کشاورزی و گردشگری، حوزه صنعت و تولید نیز در این شهرستان رونق یافته و فعال شود.

وی به تلاش دولت برای رونق بخش های مختلف طی چهار سال گذشته اشاره و تصریح کرد: دولت به رغم تهدیدات و فشار تحریم ها گام های خوبی در این زمینه برداشته که پرداخت تسهیلات به ۲۴ هزار واحد صنعتی و تولیدی راکد و نیمه فعال نمونه ای از این اقدامات است.

ایشان با تاکید به اینکه همواره در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به بخش خصوصی و صنعتی حاکم بوده است خاطرنشان کرد  که مسوولین شهرستان شفت نیز از فعالین عرصه تولید دعوت و پشتیبانی خواهد کرد.

فرماندار شفت با اشاره با انتخابات پیش رو بسیاری از نقدهای موجود به دولت تدبیر و امید را بی رحمانه دانست چرا که حتی یکی از کاندیده های کنونی ریاست جمهوری در دوره قبل از کاهش قیمت نفتی میگفت که اگر ادامه پیدا میکرد نیازهای اولیه مردم تامین نمی شد اما دولت تدبیر و امید توانست کشور را در مسیر درست هدایت کند.

محسنی برجسته ترین عملکرد دولت روحانی را ایجاد فضای آرم در سایه امنیت سیاسی و بخش اقتصادی دانست که با مهار و کاهش تورم ، اجرای طرح های سلامت، برجام،…. این امر مهم  حاصل شد.

الیاس حضرتی ؛حرکت در مسیر تولید تنها از روی علاقه و عاشقانه  است

در این برنامه  الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی در تهران  با اشاره به اینکه  ارادت و تعهد ویژه ای که به گیلان داشتم در این مراسم شرکت نموده ام .

photo_2017-04-20_04-42-03

وی افتتاح این پروژه را در شهرستان شفت  حرکتی ستودنی دانست چرا که  این شرکت علاوه بر اینکه یک مرکز کار آفرینی است هم به لحاظ  فنی سلامت خودروها  و جامعه را تامین می کند  و هم باعث اشتغال زایی برای تعدادی از جوانان می شود.

حضرتی  کار آفرینان در عرصه تولید را نماد انسان های قابل ستایش دانست و گفت: سیستم اداری و فرهنگ حاکم بر جامعه همگی دیوار بزرگی بر روی عرصه تولید و سرمایه گذار  قرار داده اند و مجلس باید به این موضوع توجه کند.

حضرتی وارد شدن در تولید را در کشور کار بزرگ و ماندگار خواند  و گفت:حرکت در مسیر تولید تنها از روی علاقه و عاشقانه  است

ایشان با اشاره به اینکه در این خصوص سیستم های قضایی ، مجلس و همه ارگان ها در تلاش برای کاهش برخی بروکراسی های اداری در ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال هستند گفت: متاسفانه مشکلات موجود  همچون کلاف پیچیده ای است که طی این مسیر را دشوار کرده است./زلیخا صفری راسته کناری