امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 25 October , 2021
امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰ - 19 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 15612
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی, گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴ | 2407 بازدید | ارسال توسط :

اولین نشاء مکانیزه شهرستان صومعه سرا در مزارع روستاهای هندخاله وصیقلوندان

به گزارش صفیر گیلان؛با حضور مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا و همراهی فرماندهی سپاه، ریاست جهاد کشاورزی، بخشدار تولمات و… در روستاهای هندخاله و صیقلوندان بخش تولمات، اولین نشاء مکانیزه برنج شهرستان در فصل زراعی جاری انجام شد. فرماندار صومعه سرا در حاشیه این بازدید بر لزوم مکانیزاسیون بخش کشاورزی تاکید نمود و […]

اولین نشاء مکانیزه شهرستان صومعه سرا در مزارع روستاهای هندخاله وصیقلوندان

به گزارش صفیر گیلان؛با حضور مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا و همراهی فرماندهی سپاه، ریاست جهاد کشاورزی، بخشدار تولمات و… در روستاهای هندخاله و صیقلوندان بخش تولمات، اولین نشاء مکانیزه برنج شهرستان در فصل زراعی جاری انجام شد.

فرماندار صومعه سرا در حاشیه این بازدید بر لزوم مکانیزاسیون بخش کشاورزی تاکید نمود و بیان داشت، کشاورزان اگر بتوانند کشاورزی خود را بصورت مکانیزه انجام داده و با روشهای علمی و اصولی پیش روند قطعا نتایج مطلوبی در سوددهی بیشتر و کیفیت محصول بوجود خواهد آمد.

وی همچنین افزود؛ استفاده از تسهیلات بانکی جهت خرید ابزار و ماشین آلات کشاورزی یکی از راههای موثر در مکانیزه کردن کشاورزی در روستاهاست که دولت نگاه ویژه ای در این حوزه دارد.

گفتنی است شهرستان صومعه سرا  ۲۸۰۰۰هکتار شالیزار دارد که سالانه ۱۳۵۰۰۰تن شلتوک برداشت می شود و از این میزان ۷۵۰۰۰ تن برنج سفید استحصال می شود که در سال جاری بیش از ۵۰ درصد فرایند شالیکاری بصورت مکانیزه انجام خواهد شد.

/خبرنگار محسن اقایی دوست

photo_2018-04-09_06-19-35 photo_2018-04-09_06-19-32 photo_2018-04-09_06-19-28 photo_2018-04-09_06-19-24 ۲۰۱۸۰۴۰۹_۱۰۴۲۴۵ ۲۰۱۸۰۴۰۹_۱۱۲۰۲۵

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد