به گزارش صفیر گیلان؛ فیروز فاضلی  نخستین اکسپوی نقاشی گیلان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مسئولیت اجرایی موسسه فرهنگی هنری صبح قلم گیل، از ١۴ لغایت ١٩ اسفندماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می شود. وی با بیان اینکه اکسپو نقاشی پیوندی […]

به گزارش صفیر گیلان؛ فیروز فاضلی  نخستین اکسپوی نقاشی گیلان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مسئولیت اجرایی موسسه فرهنگی هنری صبح قلم گیل، از ١۴ لغایت ١٩ اسفندماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می شود.

jpg

وی با بیان اینکه اکسپو نقاشی پیوندی بین اقتصاد و هنر و گامی در جهت ارتقای فرهنگ دیداری شهروندان و سرمایه گذاری اقتصادی برای آیندگان و جامعه است، افزود: در این نمایشگاه ویژه فروش آثار هنری، ۶٠ اثر از ٢٠ هنرمند نقاش استان گیلان به نمایش در خواهد آمد.

فاضلی تصریح کرد: افشین آماده، حامد بهروزکار، صمد توانا، محمود ثناجویان، سایه دادگر، محمود دراندیس، رحیم رحیم‌زاده، ناصر رمضانی، خسرو روشن، امید ژاله، منیر صحت، کوروش صفا‌بخش، پژمان صفر‌نژاد، مازیار عمادزاده، رشید غلامی پور، نسرین فلاحتی، ابوالحسن محمدرضائی، مرتضی منصف، محسن نعمت‌خواه و محمد‌ابراهیم نوروزی، هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه عرضه می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه برپایی چنین نمایشگاه هایی می تواند گامی موثر در راستای رونق بخشی به اقتصاد هنر در استان باشد، ابراز امیدواری کرد: همشهریان هنردوست گیلانی با خرید اثر از این نمایشگاه، ضمن حمایت از هنرمندان موجب رشد و اعتلای هنر در استان خواهند شد.

بنا بر این گزارش، فیروز فاضلی، حسین ابراهیمیان، صادق عمادزاده، محسن نعمت خواه، حامد بهروزکار، عبدالرضا اصغرتاش و امید ژاله، شورای سیاستگذاری نخستین اکسپوی نقاشی گیلان را تشکیل می دهند.