امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 22983
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵ | 5304 بازدید | ارسال توسط :

ایجاد شهرک حمل و نقل در کنار بارانداز ریلی آستارا اهمیت ویژه دارد /فرمانداران مکلف به معرفی پروژه های اقتصادی اشتغالزا هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر در شهرستان آستارا با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت های بی بدیلی دارد که با هدفگذاری خوب و واقع بینانه می توان در سایه فضای مثبت موجود، هرچه بیشتر از آن […]

ایجاد شهرک حمل و نقل در کنار بارانداز ریلی آستارا اهمیت ویژه دارد /فرمانداران مکلف به معرفی پروژه های اقتصادی اشتغالزا هستند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر در شهرستان آستارا با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت های بی بدیلی دارد که با هدفگذاری خوب و واقع بینانه می توان در سایه فضای مثبت موجود، هرچه بیشتر از آن ها بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه اگر مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها جلب شود، ایجاد تعداد زیادی شغل دست نیافتنی نیست، افزود: آستارا تنها شهرستان گیلان است که از راه ریلی، جاده ای و دریایی به خارج از کشور متصل می شود.

دکتر سالاری به بارانداز ریلی آستارا اشاره کرد و گفت: زیرساخت های لازم ایجاد شده است ولی باید توجه داشته باشیم که گام دوم برای منتفع شدن مردم شهرستان از مزایای این پروژه اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی با بیان اینکه در گام اول عمدتا عایدات برای کشور حاصل می شود، افزود: چنانچه طرح های جانبی از جمله در حوزه های انبارداری، مونتاژ کاری، سردخانه و به طور کلی هر آنچه یک شهرک حمل و نقل ارائه می کند را بتوانیم فراهم کنیم، اشتغال قابل توجهی ایجاد می شود که برای مردم آستارا منافع اقتصادی خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: با اجرای گام دوم در پروژه بارانداز، می توان به اشتغالزایی برای حدود یکهزار نفر در کمتر از یک سال رسید.

وی با اشاره به اینکه مکاتبات و اقدامات اولیه در رابطه با الحاق بارانداز به منطقه ویژه اقتصادی آستارا انجام شده است، گفت: به فرماندار این شهرستان ماموریت می دهم که طرح جامعی ارائه دهد تا  محدوده فعلی که حدود ۶۵ هکتار است به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار افزایش پیدا کند و زمینه استقرار واحدهای خدماتی و ایجاد یک شهرک حمل و نقل فراهم شود.

دکتر سالاری اتصال  آزادراه از جمهوری آذربایجان به منطقه اقتصادی آستارا را حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مبادلات تجاری در حوزه دریای خزر رو به افزایش است، اگر بندر نیز در محدوده منطقه ویژه قرار گیرد، هم افزایی خوبی ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه می توان از ظرفیت های بندر آستارا در کنار راه آهن استفاده های بهتر و بیشتری داشت، گفت: تدوین درست برنامه های گردشگری می تواند علاوه بر صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی، موجبات درآمدزایی را برای مردم فراهم کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اگر برنامه ریزی برای حوزه گردشگری رها شود شاهد ویلاسازی های گسترده و تخریب محیط زیست خواهیم بود، عنوان کرد: مردم می توانند در محدوده طرح هادی روستاها اقدام به ارائه خدمات گردشگری نماینده و به این ترتیب علاوه بر حفظ منابع طبیعی، درآمد زایی و اشتغال نیز حاصل می شود.

وی گفت: طی چند روز آینده به شهرستان ابلاغ می شود که ۳ الی ۵ پروژه اقتصادی اشتغالزا با محوریت بخش خصوصی ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه ۷۲ پروژه با حدود ۴۸ میلیارد تومان اعتبار همزمان با دهه فجر در شهرستان آستارا افتتاح می شود، گفت: تاکیدی نیست که پروژه ها حتما در مناسبت ها افتتاح شوند و نباید پروژه های آماده افتتاح را برای فرارسیدن مناسبتی خاص، معطل نگه داشت.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: البته نزدیک شدن به مناسبت هایی از جمله هفته دولت موجب تلاش بیشتر مسئولین برای به سرانجام رساندن طرح ها می شود.

وی با بیان اینکه پروژه هایی در محدوده بندر آستارا ایجاد شده اند که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان مجموعا برای آن ها سرمایه گذاری شده است، گفت: این سرمایه گذاری ها در صورتی مثبت تلقی می شوند که به ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی منتج شوند.

دکتر سالاری با اشاره به سابقه دیرینه آستارا در تجارت، گفت: می توان از ظرفیت های این شهرستان جهت اشتغالزایی برای دیگر شهرستان های گیلان نیز استفاده کرد.

وی توسعه حمل و نقل ریلی، فعالیت های بندری و فعالیت های پردازشی مکمل بازرگانی را زمینه ساز توسعه اشتغال در آستارا دانست.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد