فلاحتی با بیان اینکه امروز قدرت‌های قداره‌کش بین‌الملل فهمیدند که باید در برابر این خصائص‌ قیام حسینی ایستادگی کنند، افزود: هر جایی و هر حرکتی که رنگ خدایی داشته باشد و مردم برای خدا کار کنند، قدرت‌های سلطه جهانی در برابر آن به مقابله می‌ایستند.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت درمراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور مردم و مسئولان و اقامه نماز ظهر عاشورا در رشت برگزار گردید.با اشاره به اینکه تقارن روز جمعه با روز عاشورا در تاریخ ایران پس از چند دهه دیگر مانا و ماندگار خواهد شد، اظهار کرد: در نهضت حسینی ویژگی‌ها و خصائیص بارزی وجود دارد که هرکدام برای مسلمانان می‌تواند الگویی ماندگار باشد.

وی نخستین ویژگی قیام امام حسین (ع) را قیام برای خدا عنوان کرد و افزود: دومین ویژگی نهضت حسینی این بود که امام با قیامش الگو برای همه ملت‌ها و آزاده‌های دنیا شد تا برابر ظلم و ستم تسلیم نشوند و سومین ویژگی قیام سرور شهیدان نیز این بود که درسی بزرگ در راه مقاومت و‌ ایستادگی در برابر ظلم و ظالمان داد.

فلاحتی با بیان اینکه امروز قدرت‌های قداره‌کش بین‌الملل فهمیدند که باید در برابر این خصائص‌ قیام حسینی ایستادگی کنند، افزود: هر جایی و هر حرکتی که رنگ خدایی داشته باشد و مردم برای خدا کار کنند، قدرت‌های سلطه جهانی در برابر آن به مقابله می‌ایستند.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه دشمنان دین خدا در برابر الگو‌های مبارزه با ظلم می‌ایستند، تصریح کرد: مراسم احلی من العسل و شیرخورارگان از مواقف نورانی در تاریخ اسلام و انقلاب است که دشمنان کینه‌توز، عزاداری نوجوانان و جوانان ما را برخلاف مسائل روانشناسی می‌دانند، در حالی که به زعم کارشناسان خودشان و بر اساس عقل، اقدامات همین دولت‌های متخاصم خود در راستای خصیه‌های حیوانی و ترویج آن است.

وی با اذعان به اینکه حسین (ع) به ما آموخت که مرگ سرخ بهتر از زندگی نکبت بار است، گفت: دشمن امروز می‌خواهد زندگی نکبت بار به بشریت تحمیل کند و بگوید ما به دنبال رشد و شکوفایی شما هستیم.

خطیب جمعه رشت با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زین‌العابدین (ع) در ۱۲ محرم خاطرنشان کرد: اگرچه افراد زیادی در زنده ماندن قیام عاشورا نقش داشتند اما در تبیین جهاد کربلا و در تبیین واقعه کربلا، شخصیت الهی و ربانی یعنی امام سجاد علیه السلام و حضرت زینب کبری سلام الله علیهما نقشی محوری بوده است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) با خطبه‌های آتشینش کاخ یزید و یزیدیان، امویان و دودمان آن‌ها را تبدیل به ویرانه کرد، افزود: صحیفه سجادیه مجموعه دعا‌های امام زین‌العابدین است که درس‌های تربیت و آموزه‌های آن برای همگان روشن است.

وی با اشاره به تقارن روز عاشورا حسینی با روز جمعه گفت: الهی روزی باشد که چهره نورانی آقا امام زمان (عج) را ما ببینیم و بدانید که حضور پررنگ شما در چنین روزی مبارک و ماندگار است.

فلاحتی با تأکید بر اینکه رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی رو به افول است، بیان کرد: روزی بود که اعراب نتوانستند ۶ روز در برابر رژیم صهیونیستی بایستند اما امروز این رژیم در کنترل درون خود مانده و مثل دیوانه‌ای شده که به هر طرف می‌زند ولی نمی‌تواند اوضاع را کنترل کند.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان نظامی و خلبانان رژیم صهیونیستی به ملت پیوسته‌اند، افزود: چندماهی است که شاهد جمعیت میلیونی در تظاهرات تلاویو با حضور خود‌ یهودیان هستیم و این نشان می‌دهد که ان‌شاءالله کمتر از ۲۵ سال شاهد از بین رفتن این غده سرطانی در دنیا باشیم.