اختصاصی/صفیر گیلان؛مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه بانک‌ها در حوزه تولید  خودشان را با سیاست‌های دولت  و سیاست تولید هماهنگ کنند، گفت: عمده منابع اعتباری برخی بانک‌ها در خارج از استان هزینه می‌شود که این باید مورد بررسی قرار گیرد.

اختصاصی/صفیر گیلان؛ تیمور پورحیدری عصر سه شنبه در بازدید خبرنگاران از واحد تولیدی در قالب رویداد رسانه‌ای ۲۴ ساعته «جام امید» که به همت سازمان بسیج رسانه گیلان در رشت برگزار شد، اظهار کرد: بسیج و سپاه در بخش‌های مختلف کمک حال مجموعه‌ها و دستگاه‌های مختلف است و باید از ظرفیت این نهاد در میز خدمت برای رفع مشکلات صنعت استفاده ببریم .

وی با بیان اینکه شاه کلید برون رفت مشکلات کشور به تولید بر می‌گردد، گفت: گیلان جزو استان‌های پیشرو در حوزه تولید و صنعت در کشور است و این در راستای شعار راهبردی مهار تورم و رشد تولید است.

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به نگاه و رویکرد راهبردی دولت سیزدهم به تولید و اشتغال بیان کرد: به جهت قابلیت‌های خوب  و پیشتازی در تولید ، صنعت و اشتغال در گیلان علارغم اینکه استان کشاورزی هستیم  تمام نگاه‌ها به این استان معطوف شده است.

پورحیدری با انتقاد از سیاست‌های انقباضی بانک‌ها اضافه کرد: اگر چه سیاست‌های بانکی با جهش تولید و اشتغال مغایرت دارد ولی نیاز است بانک‌ها سیاست‌های راهبردی شأن که زنجیره ناقصی است  را نسبت به تولید تغییر دهند.

مدیرکل صمت گیلان افزود: بانک‌ها در راستای تقویت زیرساخت‌های تولید از جمله افزایش طرح توسعه، خرید ماشین آلات و افزایش ظرفیت تسهیلات ارائه دهند.

پورحیدری با تاکید بر لزوم راستی آزمایی سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعت افزود: اعتبارات و تسهیلات به افراد و شرکت‌هایی داده می‌شود که دغدغه تولید داشته باشند.

مدیرکل صمت گیلان از احیای ۱۰۵ واحد راکد در این استان توسط دولت سیزدهم خبر داد و گفت: ۴۰ معدن متروکه اکتشافی در گیلان در مرحله بازگشت به چرخه فعالیت و تولید قرار دارد.

پورحیدری با اشاره به اجرای ۱۵۲طرح صنعتی با پیشرفت ۶۰ درصد و اعتبار شش هزار و ۴۰۰ دو میلیارد ریالی گفت: با اجرا این پروژه‌ها برای بیش از ۵۵۰۰ نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد.

وی از صدور جواز ساخت برای ۶۶۶ شرکت برای ایجاد صنایع جدید در گیلان خبر داد و افزود: با احداث این تعداد شرکت‌ها برای حدود ۲۱ هزار نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد که تا پایان دولت سیزدهم برنامه ریزی شده است.

مدیرکل صمت گیلان از اختصاص ۱,۸۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در این استان خبر داد و اضافه کرد: این مقدار تسهیلات اعتباری به ۳۵۰ واحد تولیدی و صنعتی در دو سال اخیر اختصاص یافته است.

پورحیدری از تحقق ۵۰ درصدی تعهدات اشتغال در گیلان خبر داد و بیان کرد: از ۳۵ هزار تعهد اشتغال در گیلان بیش از ۱۵ هزار اشتغال تحقق یافته است و ۴۵ درصد اقتصاد و اشتغال استان توسط صمت صورت می‌گیرد.

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه بانک‌ها در حوزه تولید  خودشان را با سیاست‌های دولت  و سیاست تولید هماهنگ کنند، گفت: عمده منابع اعتباری برخی بانک‌ها در خارج از استان هزینه می‌شود که این باید مورد بررسی قرار گیرد.

پورحیدری با بیان اینکه کمبود اراضی در حوزه تولید و گسترش فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در گیلان چالش بزرگی است، اضافه کرد: تشویق کارآفرینان خوشنام و مؤثر در حوزه صنعت و تولید مورد توجه رسانه ها باشد.

وی از کمک رسانه در راستای انعکاس اخبار حوزه صنعت  تقدیر نمود و گفت:اخبار حوزه صنعت با چاشنی امید توسط رسانه ها به جامعه تزریق شود.