امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 12365
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 13 دی 1396 - 21:33 | 2775 بازدید | ارسال توسط :

بخش« استروک» بیمارستان پورسینای رشت راه اندازی شد

    به گزارش صفیر گیلان؛ ظهر امروز اولین بخش سکته مغزی حاد  «استروک» بیمارستان پورسینای رشت با اختصاص هشت تخت با اعتبار بیش از ۵ میلیارد ریال و زیر بنای ۷۸ متر مربع با حضور مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان گیلان راه اندازی و افتتاح شد. دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک با اشاره به […]

بخش« استروک» بیمارستان پورسینای رشت راه اندازی شد

 

 
به گزارش صفیر گیلان؛ ظهر امروز اولین بخش سکته مغزی حاد  «استروک» بیمارستان پورسینای رشت با اختصاص هشت تخت با اعتبار بیش از ۵ میلیارد ریال و زیر بنای ۷۸ متر مربع با حضور مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان گیلان راه اندازی و افتتاح شد.
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه  این بخش بخش( استروک) مخصوص بیماران سکته مغزی است گفت: این بخش با اهداف درمان حاد سکته‌ مغزی، پیشگیری از عوارض، پیشگیری ثانویه از سکته‌ مغزی مجدد، تسریع به حرکت درآوردن مجدد بیماران و فراهم کردن بازتوانی در مراحل اولیه به بهره برداری رسیده است.
 بخش-سکته-مغزی-حاد-در-دانشگاه-علوم-پزشکی-گیلان-747x498
وی با اشاره به  برخی از فعالیت های این بخش گفت: بخش استروک، یکی از بخش‌های بیمارستانی است که منحصر به بستری  کردن بیماران سکته‌ مغزی بوده و هدف آن مراقبت و درمان بیماران سکته‌ مغزی در فاز حاد و دوره‌ی ناپایدار است.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: با مراجعه بیماران سکته مغزی ظرف مدت کمتر از ۳ ساعت پس از بروز این بیماری، این امکان فراهم می شود تا با تزریق مناسب دارو های خاص، لخته های خون ایجاد شده ناشی از سکته مغزی در داخل عروق، از بین رفته و جریان خون به مغز برگردانده شود.

دکتر یوسف زاده چابک، با اشاره به این که، هر چه زمان انتقال فرد به بیمارستان کمتر شود، احتمال بهبودی فرد بیشتر می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تعداد زیادی از افراد پس از بروز سکته مغزی نمی توانند از عهده کارهای روزمره زندگی خود برآیند و نیازمند کمک دیگران هستند که در صورت اقدام سریع و به موقع، می توان تا حد زیادی از بروز این مشکلات پیشگیری کرد.

این مقام مسوول، گفت: در یک سال اخیر، بیش از ۲۰۰ بیمار سکته مغزی با مراجعه به بیمارستان پورسینا با دریافت مراقبت های ویژه، از خطرات ناشی از سکته و عوارض آن نجات یافته اند.

وی افزود: با افتتاح بیمارستان پرفسور سمیعی در سایت لاکان نیز خدمات رسانی به بیماران سکته مغزی افزایش خواهد یافت.

رییس دانشگاه علوم زشکی گیلان، با بیان این مطلب که با افتتاح این بخش، امکانات و تجهیزات پیشرفته تری در اختیار بیماران سکته مغزی قرار می گیرد، اظهار امیدواری کرد: با ارایه خدمات مطلوب، گام های موثری در بهبود کیفیت خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی در رشت و سایر بیماران اعزامی از شهرستان های استان برداشته شود.

اولین بخش سکته مغزی حاد (استروک) دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ۸ تخت و زیربنای ۷۸ متر مربع و هزینه ای بالغ بر ۵میلیارد ریال، ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور جمعی از مسوولین و اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کارکنان دانشگاه در مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت افتتاح شد.

گفتنی است: بیمارستان پورسینا در سال ۹۵ با اجرای مناسب برنامه مدیریت بیماری های سکته مغزی، در لیست بیمارستان های منتخب وزارت بهداشت قرار گرفت.

در حال حاضر بخش داخلی اعصاب بیمارستان پورسینا، علاوه بر این ۸ تخت استروک، دارای ۴۰ تخت بستری نیز می باشد

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد