امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 31 July , 2021
امروز : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ - 22 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 45776
  پرینتخانه » ایران, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ | 21 بازدید | ارسال توسط :
لیگ ملت‌های والیبال

برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان/ هت‌تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم

به گزارش صفیر گیلان، تیم ملی والیبال ایران بازی ششم خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۲۲ روز شنبه ۱۵ خرداد به مصاف تیم بلغارستان رفت و موفق شد در پایان با نتیجه ۳ بر صفر مقابل این تیم به برتری برسد. ۲ تیم پیش از این ۷ بار در میادین بزرگ بین‌المللی با […]

برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان/ هت‌تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم

به گزارش صفیر گیلان، تیم ملی والیبال ایران بازی ششم خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۲۲ روز شنبه ۱۵ خرداد به مصاف تیم بلغارستان رفت و موفق شد در پایان با نتیجه ۳ بر صفر مقابل این تیم به برتری برسد.

۲ تیم پیش از این ۷ بار در میادین بزرگ بین‌المللی با هم روبرو شده بودند که ۴ بازی به سود ایران و ۳ بازی به سود بلغارها تمام شده بود.

تیم ایران بازی را باز هم با ترکیبی جدید، شامل طاهر وادی، بردیا سعادت، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، رضا عابدینی، محمد موسوی و محودرضا حضرت‌پور (لیبرو) آغاز کرد. در حالی که در ترکیب ایران، بازیکنانی مثل میلاد عبادی‌پور، امیر غفور و علی شفیعی غایب بودند، تسوتان سوکولوف، نیز در ترکیب شروع کننده بلغارستان قرار نداشت.

ترکیب جدید اما جویای نام تیم ملی، بازی را کمی متزلزل شروع کرد اما خیلی زود به شرایط بازی عادت کرد و بر جریان مسابقه مسلط شد. ۳ امتیاز متوالی از دفاع روز تور توسط رضا عابدینی و امیرحسین اسفندیار، سرمربی ایتالیایی بلغارستان را مجبور به استفاده از وقت اسراحت فنی کرد. امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران با سرویس بدون بازگشت بردیا سعادت به دست آمد. اسپک و دفاع روی تور، برگ برنده شاگردان آلکنو در این ست بود. ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست، ۱۱ امتیاز از حمله، ۶ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز ۹ امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، ۲ پوئن سرویس و ۸ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

والیبال , لیگ ملتهای والیبال ,

بازی در ست دوم باز هم با برتری بلغارها شروع شد ولی دفاع روی تور برتر ایران، کار را در امتیاز ۱۲ به تساوی کشاند. پوریا فیاضی در اواسط این ست، جای اسفندیار را گرفت تا توپ‌های بهتری به دست پاسور برسد. سعید معروف و صابر کاظمی نیزبا تصمیم آلکنو در حالی به زمین آمدند که ایران ۲۳ بر ۲۰ عقب بود. نتیجه این تعویض، کسب ۲ پوئن برای ایران بود و سپس بازی در امتیاز  ۲۴ مساوی شد. دو تیم تا پوئن ۳۱ مساوی پیش رفتند حملات بازیکنان بلغارستان در ست دوم به مراتب موثرتر از ست نخست انجام شد ولی این ست با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ به سود ایران تمام شد.

والیبال , لیگ ملتهای والیبال ,

تیم ملی ایران در پایان ست دوم، ۲۷ امتیاز از حمله، ۹ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز ۳۰ امتیاز از حمله، ۳ امتیاز از دفاع، ۳ پوئن سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بردیا سعادت و طاهر وادی در ست سوم دوباره به زمین برگشتند اما با وجود برتری ایران در پوئن‌های پایانی باز هم معروف و کاظمی از سوی آلگنو به کار گرفته شدند. مشخص بود که سرمربی تیم ایران تنها به فکر پیروزی ۳ بر صفر است. دفاع روی تور و اشتباهات کمتر، شاخصه های یازی ایران مقابل بلغارستان بود. ست سوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به پایان رسید تا ایران ۳ بر صفر برنده بازی شود.

تیم ملی ایران در پایان بازی، ۴۱ امتیاز از حمله، ۹ امتیاز از دفاع روی تور، ۵ پوئن سرویس و ۲۸ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز ۴۰ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع، ۴ پوئن سرویس و ۲۴ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در هفته دوم به ترتیب مقابل کانادا، ایتالیا و بلغارستان به پیروزی رسید.

تیم ایران چهارشنبه ۱۹ خردادماه به مصاف آمریکا می‌رود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد