صفیر گیلان،چند روز گذشته ویدئویی با مضمون برخورد با نوازندگان خیابانی در پیاده‌ راه فرهنگی شهر رشت توسط فردی در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان، پنج شنبه شب همزمان با سالروز شهادت امام […]

صفیر گیلان،چند روز گذشته ویدئویی با مضمون برخورد با نوازندگان خیابانی در پیاده‌ راه فرهنگی شهر رشت توسط فردی در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان، پنج شنبه شب همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) ، تعدادی نوازنده جوان بدون توجه به حرمت ایام عزاداری در پیاده راه فرهنگی رشت اقدام به سدمعبر و نواختن قطعات موسیقی در ملأ عام می‌کنند که این اقدام نامتعارف، تعجب رهگذران و کسبه را به خود جلب کرد.

از شواهد و قرائن برمی‌آید که تعدادی از کسبه و شهروندان با توجه به لزوم رعایت ایام عزادارای و حفظ حرمت و شأن ائمه اطهار علیهم السلام، ضمن تماس با مراجع مربوطه خواستار برخورد با این افراد می‌شوند.

یافته‌ها بیانگر این مطلب است که این جوانان، سابقه سدمعبر و اجرای بدون مجوز موسیقی در اماکن و معابر عمومی را داشته‌اند و چندین مرتبه نیز توجیه و مورد تذکر قرار گرفته‌اند.

فارغ از این که پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت و متولی نظارت بر اماکن و معابر عمومی است وظیفه رسیدگی به شکایات و مطالبات شهروندان را نیز برعهده دارد، برخورد نامتعارف را یک امر غیرقابل پذیرش می‌داند.

قطعاً اطلاع‌رسانی قوانین حضور در اماکن عمومی، تشریح جایگاه رفیع ائمه معصومین ( ع ) برای عموم و تبیین لزوم حفظ آداب و حرمت مناسبت‌ها و ایام عزاداری، می‌تواند از بروز چنین ماجراهایی جلوگیری کند.