امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50621
  پرینتخانه » اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), اقتصادی, گزارش, گیلان تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۱۹ | 18 بازدید | ارسال توسط :
دلخوش:

برق مصرفی مشترکان شمال و جنوب کشور با نرخ برابر محاسبه شود

صفیر گیلان؛نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، گفت: در استان های شمالی کشور ۶ ماه از سال هوا شرجی است و باید کارشناسان وزارت نیرو این موضوع را لحاظ می‌کردند، لازم است تا برق مصرفی مشترکان شمال کشور نیز همانند مشترکان استانهای جنوبی محاسبه شود.

برق مصرفی مشترکان شمال و جنوب کشور با نرخ برابر محاسبه شود
به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان به نقل از خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش نامتعارف قبوض برق مشترکان، گفت: پس از اعتراض نمایندگان در صحن مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش بی‌رویه قیمت برق مصرفی مردم در شرایط فعلی اقتصادی، کمیسیون انرژی این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش خبری ۲۰:۳۰ گزارشی را در خصوص افزایش بی‌رویه قیمت برق مصرفی مردم تهیه کرد که نواقصی داشت، ادامه داد: در بند (ی) تبصره ۸ قانون بودجه، پیش بینی شده است که دولت افزایش پله کانی قیمت برق را مورد ارزیابی و رسیدگی قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش ۴ برابری قیمت برق مردم را نگران و ناراحت کرده است، عنوان کرد: در روستاها چند خانوار در یک منزل و از یک کنتور استفاده می‌کنند و تعیین سقف ۳۰۰ کیلو وات برای یک خانواده کم جمعیت نیز کافی نیست و وزارت نیرو باید این موضوعات را مورد توجه قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس شرایط آب و هوایی مناطق گرمسیری در ۴ سطح تقسیم شده‌اند ، تصریح کرد: در شمال کشور ۶ ماه از سال هوا شرجی است و باید کارشناسان وزارت نیرو این موضوع را لحاظ می‌کردند، لازم است تا برق مصرفی مشترکان شمال کشور نیز همانند مشترکان جنوب کشور محاسبه شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شکایت خود در زمینه افزایش نا‌متعارف هزینه مشترکان برق و شیوه غیر صحیح محاسبه آن را تقدیم کمیسیون اصل نود ، کمیسیون انرژی، وزارت نیرو و رئیس مجلس شورای اسلامی کرده ایم.

دلخوش در پایان با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه رئیس جمهور به مناطق محروم سفر کرده و قصد رفع مشکلات مردم را دارد اجازه ندهند برخی از وزارتخانه‌ها در ابتدای کار به مردم آسیب وارد کنند، خاطرنشان کرد:  درخواست دارم رئیس جمهور برای بررسی تخصصی موضوعات مطرح شده دستورات لازم را صادر کند تا حق مردم به آنها بازگردانده شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد