اختصاصی/صفیر گیلان؛در این مراسم که در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی برگزار شد، تعداد ۸ قطعه زمین مسکونی ۲۵۰ متری به صورت قرعه‌کشی میان ۱۶ خانوار دارای سه فرزند به بالا (هر خانوار ۱۲۵ متر) توزیع شد.

اختصاصی/صفیر گیلان؛در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اهدای ۸ قطعه زمین مسکونی رایگان به قید قرعه،عصر امروز شنبه ۲۰ آبان، میان ۱۶ خانوار حائز شرایط به والدین دارای ۳ فرزند به بالا در شهرستان فومن با حضور محمد حسین رحمت زاده  معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان،مرجانی فرماندار فومن ،حجت‌الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه فومن،و رواسای شبکه بهداشت و درمان،بهزیستی و کمیته امداد و اصحاب رسانه برگزار شد.

در این مراسم که در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی برگزار شد، تعداد ۸ قطعه زمین مسکونی ۲۵۰ متری به صورت قرعه‌کشی میان ۱۶ خانوار دارای سه فرزند به بالا (هر خانوار ۱۲۵ متر) توزیع شد.

به موجب قانون، خانوارهای حائز شرایط، مجاز به استفاده از امکانات دولتی برای بار دوم هستند و اداره کل راه و شهرسازی به این خانوارها تسهیلات خدمات رسانی مرتبط با مسکن، با فرصت تنفس دوساله، با مدت پرداخت ۷ سال پرداخت می کند.

سند مالکیت این زمین ها حداکثر یک ماه پس از پرداخت آخرین قسط تسهیلات ارائه خدمات مرتبط به مسکن، به مالکین تحویل خواهد شد.

مرجانی فرماندار فومن در برگزاری قرعه کشی اهداء زمین به خانواده های تحت پوشش وحائز شرایط  دارای ۳ فرزند به بالا  گفت: در راستای افزایش جوانی جمعیت  بحث مسکن اولویت نظام است  که در این راستا در حوزه مسکن. اولویت با زوجین جوان و خانواده دارای سه فرزند به بالا است.

فرماندار فومن با بیان اینکه در راستای انبوه سازی مسکن  و تاثیر آن در معیشت و زندگی مردم  ۲۰۰ تا ۲۵۰ متر زمین اهدا  می شود و در ساخت مسکن از اعتبارات ملی استفاده خواهد شد.

وی افزود:در فومن زمین شناسایی و افراد شناسایی و ۸قطعه زمین آماده شده و برای ۱۶ خانوار این قرعه کشی برگزار که یکی از زمین ها به خانواده ۵ نفر اهدا خواهد شد

فرماندار فومن تاکید کرد:انشالله از طرح دولت در حوزه حمایت از خانواده جوانی جمعیت عقب نمانیم و  و بتوانیم با همراهی و همدلی  کمک کنیم تا این افراد صاحب سر پناه شوند.

خانه های پربرکت توام با شادی در طرح ملی مسکن 

،حجت‌الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه فومن نیز در این جلسه با بیان اینکه جایی که کار در عمل انجام می شود حرف زدن بی معنا است گفت: بحث جمعیت امروز یک امر جهانی است و رشد جمعیت در مسکن است و اگر بخواهیم مردم را به فرزند آوری ترغیب کنیم باید به مسکن  هم توجه کنیم.

امام جمعه فومن نتایج منفی نمودار جمعیت و جوانی جمعیت را یک چالش خواند و افزود: یک زمانی شعار فرزند کمتر زندگی بهتر به اشتباه در جامعه جا افتاد که این طرح کاهش شدید فرزندآوری را رقم زد و امام رحمت الله علیه بابت این شعار عذر خواهی نموده اند و تاکید کردند برای رشد جمعیت شعار اصلاح شود.

نقدی با بیان اینکه امروز در بحث مسکن خدمات زیادی در کشور داده شده و ما شاهد خانه دار شد مردم هستیم گفت: ولی این کافی نیست و رفع نیاز نشده و جا دارد که مسئولان این حوزه  بیشتر ورود کنند.

وی یکی از طرح های خوب دولت سیزدهم را  طرح واگذاری زمین که یک امر پر برکت و ماندگار است خواند و گفت: جا دارد از فرمانداران گذشته و حال شهرستان و اداره کل مسکن و راه و شهر سازی و دیگر ادارات تشکر کنیم.

وی نیاز شهرستان را بیش از این  ۱۶خواند وگفت،انشالله زمین برای طرح ملی مسکن که ۳ هزار نفر ا متقاضی مسکن در شهرستان داریم با انجام فرایند اداری به مردم نیازمند مسکن برسدتا انشالله شاهد خانه پر برکت توام با شادی ساخته شود.

محمدحسین رحمت زاده رحمت معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان شهرستان فومن در راستای شناسایی و معرفی این شانزده خانواده گفت: ما مکلف به معرفی زمین هستیم و باید هر زمین مشاء را به دو خانواده اهدا  کردیک تا در دو طبقه این ساختمانها ساخته شوند.

وی افزود ؛امروز در شهرستان فومن و در شهرک بسیجیان زمینی که ما معرفی کردیم در راستای حمایت از  در جوانی جمعیت  ۸ پلاک و هر پلاک۲۵۰ متر به دو خانواده  که در واقعه هر شخص ۱۲۵ متر می باشد.

امروزاین جلسه با  اصحاب رسانه برگزار شد و یکی از برندگان این قرعه کشی که خانواده ۵ نفر و از مددجویان بهزیستی شهرستان فومن بودند به در خواست رسانه در پایان جلسه حضور پیدا نموده و سند زمین اهدایی را از دست مسئولان به نمایندگی دریافت نمودند.