امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 16 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۶ دی , ۱۴۰۰ - 13 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 26736
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹ | 3048 بازدید | ارسال توسط :

برگزاری جشنواره گلاب گیلده با هدف رونق تولید و رشد اقتصادی در شهرستان شفت

به گزارش صفیر گیلان؛محمدرضا محسنی در بازدید از باغات گل محمدی در روستای گیلده شهرستان شفت با اشاره به برگزاری نشست ستاد برگزاری جشنواره گلاب گیلده اظهار داشت: معرفی ظرفیت‌های شهرستان شفت، ایجاد نشاط اجتماعی و بسترسازی رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان از مهمترین اهداف جشنواره گلاب در روستای گیلده است. وی با بیان اینکه تدوین راهکارها برای […]

برگزاری جشنواره گلاب گیلده با هدف رونق تولید و رشد اقتصادی در شهرستان شفت

به گزارش صفیر گیلان؛محمدرضا محسنی در بازدید از باغات گل محمدی در روستای گیلده شهرستان شفت با اشاره به برگزاری نشست ستاد برگزاری جشنواره گلاب گیلده اظهار داشت: معرفی ظرفیت‌های شهرستان شفت، ایجاد نشاط اجتماعی و بسترسازی رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان از مهمترین اهداف جشنواره گلاب در روستای گیلده است.
وی با بیان اینکه تدوین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از وظایف مسؤولان است، افزود: اگر می‌خواهیم میزان درآمد روستاییان افزایش یابد، همواره باید راهکارهای علمی و کارشناسی ارائه دهیم و ضمن تشویق روستاوندان، آنان را در فرایند توسعه مشارکت دهیم.
فرماندار شفت با اشاره به اینکه گیلده در سال ۱۳۹۵ به عنوان آزمونه طرح روستای بدون بیکار در این شهرستان معرفی شده، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۸ نفر از اهالی این روستا در راستای پرورش گل محمدی و ایجاد کارگاه گلاب گیری تسهیلات گرفته‌اند.
محسنی با بیان اینکه گل محمدی در سطح بیش از چهار هکتار از اراضی گیلده به صورت انبوه کشت می‌شود افزود: دستگاه‌های ذیربط باید برای افزایش این میزان به ۱۵ تا ۲۰ هکتار برنامه مدون داشته باشند.
فرماندار شفت ابراز امیدواری کرد با افزایش سطح زیرکشت و تعداد کارگاه‌های کوچک زمینه صنعتی شدن گلاب گیری در این شهرستان فراهم شود و خواستار راه اندازی غرفه‌هایی برای عرضه محصولات و تولیدات کشاورزی و دامی شفت در حاشیه جشنواره گلاب گیلده شد.
زمان دقیق برگزاری جشنواره گلاب گیلده به زودی اعلام می‌شود.

شهرستان شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد