مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تشریح برنامه های امامزادگان و بقاع متبرکه استان در ایام فاطمیه گفت: در این ایام ۱۶۲ مُبلغ به سراسر گیلان اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان، حجت الاسلام اسماعیل تدینی پیش از ظهر یکشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها با اشاره به ویژه برنامه‌های ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) که از محل عوائد موقوفات و بقاع متبرکه اجرا می‌شود، اظهار کرد: مراسم فرهنگی سوگواره یاس نبوی در ۱۶۰ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سوگواره یاس نبوی مقارن با دهه دوم فاطمه از ۱۶ تا ۲۶ آذر در بقاع مجری طرح برگزار می‌شود، گفت: ویژه برنامه روز شهادت حضرت زهرا (س) یکشنبه ۲۶ آذر ماه همراه با دستجات عزاداری و راه اندازی کاروان عزای سوگواران فاطمی در بقاع متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ادامه داد: در راستای انتشار حداکثری خدمات وقف در حوزه آموزش و پرورش و دستیابی به اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت کشور، مبلغین اعزامی از قم به مدارس اطراف بقاع متبرکه (متوسطه اول و دوم) اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۳۲ مبلغ اعزامی از قم و ۱۳۰ مبلغ بومی در اجرای طرح سوگواره یاس نبوی بقاع متبرکه همکاری می‌کنند، گفت: در کنار مراسم عزاداری، ایستگاه صلواتی، نمایشگاه بصیرتی، توزیع بسته‌های مواد غذایی با عنوان تبرکات فاطمی و اطعام عزاداران از محل موقوفات منطبق تدارک دیده شده و توسط مراکز افق بقاع متبرکه اجرا خواهد شد.

تدینی با اشاره به اینکه در ۴۵ بقعه متبرکه شاخص گیلان محفل انس با قرآن کریم برگزار می‌شود، ادامه داد: قرائت خطبه فدکیه، حدیث شریف کسا و زیارتنامه حضرت زهرا (س)، بخشی از برنامه‌های این سوگواره است.

وی گفت: برپایی همایش بانوان ولایی و تجلیل از دختران محجبه همزمان با عصر روز شهادت حضرت زهرا (س) در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در هر شهرستان با همکاری بسیج خواهران و حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

حجت الاسلام تدینی اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های سبک زندگی اسلامی با محوریت عفاف و حجاب، جهاد تبیین در راستای پیروزی‌های اخیر حماس و تجلیل از شهدای جبهه مقاومت ویژگی سوگواره یاس نبوی در سال جاری است.