محمدرضا داوطلب امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منا که در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد،با اشاره به مظلومیت شهدای منا،اظهار کرد:گیلان ۱۷ شهید منا دارد که۱۱ شهید متعلق به شهرستان لنگرود است.

به گزارش پایگاه خبری گیلان،مدیرکل بنیاد گیلان، شهرستان های رودسر و املش را نیز به ترتیب دارای چهار و دو شهید منا دانست و متذکر شد:توفیق شهادت نصیب شهدای منا شده و لذا باید به معرفی سیره این شهدا بپردازیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان یادواره های شهدا را یکی از مهمترین مصادیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد:باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و به نسل های آتی منتقل کنیم.
داوطلب در ادامه از برگزاری مراسم استانی بزرگداشت شهدای منا در مسجد جامع لنگرود خبر داد و اضافه کرد: این مراسم که عصر پنجشنه ۶ مهر بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود، با سخنرانی دکتر سردار ایرج مسجدی مشاورعالی فرمانده نیروی قدس سپاه و سفیر سابق ایران در کشور عراق همراه خواهد بود.
وی با اشاره به پیشتازی شهرستان لنگرود در برگزاری یادواره های شهدا،گفت:یادواره های شهدادر این شهرستان به صورت ماهانه برگزار می شود که نقش مهمی در احیای ارزش های اسلامی و انقلابی دارد.