صفیر گیلان/مرحله استانی دومین جشنواره ملی سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان(نغمه‌های روشن فردا) در استان گیلان با معرفی گروه‌های برگزیده به کار خود پایان‌داد.

صفیر گیلان/به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، مرحله استانی دومین جشنواره ملی سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (نغمه‌های روشن فردا) به ایستگاه پایانی رسید و گروه‌های برگزیده این رویداد هنری در استان گیلان شناخته شدند.

این مرحله از جشنواره فرآیند‌محور که با شرکت ۶۰ گروه سرود کانونی، آزاد و مخاطبان با نیاز‌های ویژه و راه‌یابی ۱۰ گروه به بخش پایانی مرحله استانی در گیلان همراه‌بود، صبح و عصر روز پنج‌شنبه، ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ در سالن سینمای اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان برگزار‌شد.
سرود، تمرین هنرمندانه هم‌دلی است
نقطه آغاز این مراسم صحبت‌های مدیر‌کل کانون استان گیلان بود و وی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، به تشریح فرآیند برگزاری این رویداد فرهنگی پرداخت.
سید‌جلیل میرعظیمی با اشاره به شرکت بیش از یکهزار و دویست شرکت‌کننده در قالب بیش از ۶۰ گروه سرود اظهار‌کرد: سرود، تمرین هنرمندانه هم‌دلی است و برگزاری این جشنواره فرصتی برای نشاط‌بخشی به آینده سازان، مهارت‌آموزی، تمرین مدیریت و رهبری برای نسل کودک ونوجوان فراهم‌می‌کند.
وی درهمین‌حال، ظرفیت‌های گسترده استان گیلان در حوزه سرود و خلق آثار فاخر در این زمینه را یادآورشد و با بیان‌این‌که گیلان زمین قطب سرود کشور، خاستگاه ابوذر روحی و دیار برآمدن سرود «سلام فرمانده»، به عنوان یک سرود تاثیر‌گذار در عرصه ملی و بین‌المللی است افزود: ضرورت‌دارد با تکیه بر این پیشینه، بر بسط و گسترش این هنر سرود و جریان‌سازی فرهنگی با بهره‌گیری از این ابزار کارآمد متمرکز شویم.
این مدیرفرهنگی برهمین‌اساس نیز از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برای گشایش دبیرخانه دائمی جشنواره‌های سرود کشور در استان خبرداد و از همراهی متولیان این حوزه برای نیل به این هدف‌استقبال‌کرد.
مدیر‌کل کانون استان گیلان درپایان، به هدف غایی و نهایی فعالان عرصه فرهنگ اشاره‌داشت و با بیان این که تربیت فرزندانی صالح و سربازانی برای امام زمان(عج) در اولویت‌است، استمرار حرکت در این مسیر را خاستار‌شد.