مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری دهمین جشنواره ملی «جلوه های فرهنگ رضوی» در استان خبر داد و گفت: هدف شناختن و انتقال روش زندگی امام رضا(ع) به نسل آینده است.

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان از رشت؛ رضا ثقتی روز یکشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ در نشست خبری مشترک با دبیر دهمین دوره جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در آینه رسانه های کشور ، به فراخوان اعلام ‌شده این جشنواره با میزبانی استان گیلان اشاره و بر لزوم شناسایی ابعاد و جنبه های مختلف سیره رضوی و معرفی آن به نسل جوان ، تاکید و اظهار کرد : بنیاد بین المللی امام رضا (ع) یکی از مولودهای ارزشمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با هدف معرفی اهل بیت (ع) به جامعه و اقصی نقاط جهان فعالیت می‌کند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، با بیان اینکه رتبه سوم در تعداد پایگاه های خبری و رتبه هفتم در تعداد مطبوعات را داریم ، ابراز امیدواری کرد که با نقش آفرینی رسانه ها و خبرنگاران استان ، جشنواره دهم را بهتر از دوره‌های گذشته برگزار کنیم تا زمینه ای برای برگزاری بین المللی این جشنواره فراهم شود .

وی با بیان اینکه بنیاد امام رضا (ع) نگین وزارت فرهنگ و ارشاد است، افزود: ملاک موضوع جشنواره بی جهت نیست بلکه تحقیق و پژوهش میدانی است.

ثقتی با تاکید بر اینکه استان گیلان دارای ظرفیت بالای رسانه ای است، اضافه کرد: اولین استانی هستیم که خانه مطبوعات در آن تاسیس و همیشه فعال است.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران به حق پیامبران آگاهی و اطلاع رسانی هستند ادامه داد: برگزاری خوب این جشنواره تضمینی برای جشنواره های بعدی خواهد بود.

ثقتی اضافه کرد: با محور قرار دادن امام رضا (ع) که الگوی مدارا و گفتگو بود، افزود: ما در این خصوص و موضوع بسیار میتوانیم مانور دهیم.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه استان گیلان سعی کنند آثاری که ارائه می دهند برش محلی و بومی داشته باشد.

ثقتی با تاکید بر اینکه برای فاطمه اخری خواهر امام رضا (ع) در سال آینده بزرگداشتی برگزار خواهیم کرد گفت: متاسفانه این  بانو مظلوم واقع شده است.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری