امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 43636
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶ | 101 بازدید | ارسال توسط :
استاندار گیلان در مراسم افتتاح پروژه های برق منطقه ای و ارتباط تصویری با وزیر نیرو عنوان کرد؛

بهره‌برداری از ۴۱ پروژه برق منطقه‌ای گیلان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم/رفع معضل حبس تولید استان با بهره برداری از پروژه احداث پست

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به رتبه برتر استان در مدیریت مصرف برق برای پنجمین سال متوالی گفت که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، زیرساخت‌های برق منطقه ای رشد و توسعه یافته و طی این مدت از ۴۱ پروژه نیز در این حوزه، بهره برداری شده است.

بهره‌برداری از ۴۱ پروژه برق منطقه‌ای گیلان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم/رفع معضل حبس تولید استان با بهره برداری از پروژه احداث پست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم بهره برداری همزمان چهار پروژه زیربنایی برق منطقه‌ ای گیلان که از طریق ارتباط تصویری با وزیر نیرو در بخش لشت نشاء شهرستان رشت برگزار شد، صنعت برق را به‌عنوان صنعتی زیرساختی و راهبردی دانست و با اشاره به نقش مهم آن در پیشرفت و توسعه جوامع امروزی و کشورهای در حال توسعه، اظهار کرد: امروزه بدون حضور انرژی برق، عملاً نمی‌توان چشم‌اندازی برای رشد و شکوفایی کشورها متصور بود .

وی سهم تولید نیروگاه‌های برق استان گیلان در حال حاضر را حدود دو هزار و ۸۵۴ مگاوات عنوان و با بیان اینکه در تیرماه سال جاری اوج مصرف استان، یک هزار و ۹۴۵ مگاوات بود، گفت: مازاد این انرژی تولیدی از طریق شبکه سراسری به استان‌های همجوار مبادله می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه نیاز مصرف برق استان در تیرماه امسال، ۲ هزار و ۱۷۰ مگاوات بوده که تفاوت این رقم با عدد مصرفی استان را مردم فهیم و همچنین صنایع با برنامه‌های مدیریت مصرف، کنترل کردند، افزود: برق منطقه ای استان از این حیث برای پنجمین سال متوالی، رتبه برتر در بحث مدیریت مصرف را کسب کرد.

وی با بیان اینکه براساس رشد فنآوری و افزایش روز افزون به‌کارگیری لوازم الکتریکی و برقی، توسعه شبکه نیز انجام شده، گفت: استان گیلان با توجه به گردشگرپذیر بودن و مهاجرت از سایر استان‌ها، نیازمند توسعه زیرساخت‌ها و استمرار نگاه ویژه وزارت نیرو و شرکت توانیر است.

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم؛ طول خطوط انتقال برق به افزون بر یک هزار و ۳۵۶ کیلومتر رسیده، افزود: در بخش ظرفیت پست ها نیز با بیش از ۲۲ درصد افزایش، این میزان به چهار هزار و ۳۶۵ مگاولت آمپر رسیده است.

وی ادامه داد: در بخش فوق توزیع، طول خطوط به حدود یک هزار و ۵۰۷ کیلومتر مدار و در بخش ظرفیت پست‌ها نیز با حدود ۴۷ درصد افزایش، به بیش از سه هزار و ۴۳۵  مگاولت آمپر رسیده است.

دکتر زارع به تکمیل و بهره برداری از ۱۴ پروژه آغاز شده قبل از دولت تدبیر و امید و همچنین شروع ۲۷ پروژه در دولت های یازدهم و دوازدهم و افتتاح آنها اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۴پروژه دیگر نیز آغاز شده که روند اجرای آنها از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

وی گفت: در مجموع در طول دولت های یازدهم و دوازدهم؛ ۴۱ پروژه به ارزش روز یک هزار و ۹۰ میلیارد تومان به پایان رسیده و ۱۴ پروژه با ارزش ۷۹۶ میلیارد تومان درحال انجام است .

نماینده عالی دولت در گیلان پروژه احداث پست ۲۳۰ . ۶۳ کیلوولت غرب رشت و خط چهار مداره مختلط رشت شمالی، پره‌سر، انزلی را مهمترین پروژه در حال اجرا توسط شرکت برق منطقه ای گیلان عنوان و اضافه کرد: این پروژه نقش مهمی در پایداری شبکه بویژه مرکز استان و همچنین تا حدودی رفع معضل حبس تولید استان دارد که امیدواریم با مساعدت وزیر نیرو و تامین منابع مالی آن در آینده نزدیک افتتاح شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد